Wielki Wodz Apaczow Wielki Wodz Apaczow
224
BLOG

Znowu dowód przez założenie tezy

Wielki Wodz Apaczow Wielki Wodz Apaczow Polityka Obserwuj notkę 2

Jakiś Witold M. Orłowski w Rzepie:

Czy kraje unijne powinny zrezygnować z kolejnego fragmentu suwerenności na rzecz działań wspólnych? Oczywiście, że tak. Bo inaczej nie da się sprostać wyzwaniom, które tak celnie wskazał Mateusz Morawiecki.

Nie, Szanowny Panie. Tu nic nie ma oczywistego. Wcale nie jest powiedziane, że jak za coś się weźmie Unia to zrobi to lepiej niż państwo narodowe. Na ogół zrobi to gorzej.

Przykład pierwszy z brzegu: Ochrona granic. Państwo polskie swoich granic broni lepiej lub gorzej. Może bronić lepiej i skuteczniej ale przynajmniej broni.

Co będzie jeżeli kontrole granic Polski oddamy Unii Europejskiej – czyli agencji Frontex?

Frontex już wielokrotnie udowodnił, że granic chronić nie mają najmniejszego zamiaru a swoją misje pojmują nie jako obronę Europy przed nachodźcami ale jako biuro podróży zajmujące się przewożeniem nachodźców do Europy. Oddanie kontroli nad granicami instytucjom unijnym oznaczać będzie brak jakiejkolwiek kontroli. A to jest droga do katastrofy – wojen domowych i rzezi.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (2)

Inne tematy w dziale Polityka