12 obserwujących
843 notki
207k odsłon
  419   0

Mit muzułmańskiej nauki

W dzisiejszych szkołach i merdiach jesteśmy indoktrynowani jak to świat muzułmański w średniowieczu wyprzedzał cywilizacyjnie Europę i jaka to muzułmańska nauka była zaawansowana w porównaniu do ciemnego i obskuranckiego świata chrześcijańskiego.

Już raz z tym mitem polemizowaliśmy.

Dzisiaj kolejny przykład jak merdia robia widowni wodę z mózgu. W filmie Robin Hoodbohater przybywa do Anglii po dłuższym pobycie na Bliskim Wschodzie i towarzyszy mu muzułmanin, który pokazany jest jako przedstawiciel wyższej cywilizacji wśród barbarzyńców. W pewnym momencie wyjmuje teleskop - gdy Europejszyk patrzy przez niego i widzi odległych jeźdźców zaraz blisko przed sobą - rzuca instrument przerażony na ziemię, co muzułmanin przyjmuje z wyrozumiałością: ot ciemny dzikus, nie poznał jeszcze światła cywilizacji.

Tylko że to wszystko nieprawda. Akcja filmu toczy się w końcu wieku dwunastego - więc muzułmanin nie mógł mieć teleskopu - z dwóch powodów.

Po pierwsze: teleskop został wynaleziony dopiero ponad czterysta lat później.

Po drugie: teleskop nie został wynaleziony w krajach muzułmańskich - które były, są i będą bastionem ciemnoty i obskurantyzmu - ale w Holandii.

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura