26 obserwujących
47 notek
163k odsłony
  2462   0

Republikanie - Przemysław Wipler

Panie i Panowie, Republikanki i Republikanie! Witam w ten piękny słoneczny dzień! Witam na Kongresie Republikanów!

Dziś, tutaj, teraz, rozpoczynamy zmiany w Polsce. To wydarzenie, ta konwencja, to nasze pierwsze spotkanie. To pierwsze spotkanie ludzi, którzy zmienią nasz kraj, Polskę, a Polakom dadzą nadzieję. To pierwsze spotkanie ludzi, którzy kochają wolność, wierzą w odpowiedzialność, chcą i potrafią pracować, potrafią być hojni i ofiarni. I wiedzą, że nasz kraj potrzebuje wielkich zmian.

Kryzys, który niszczy Europę, dotarł również do Polski. Do Polski, która jest słaba, a pomimo naszej ciężkiej pracy wciąż biedna i fatalnie rządzona. Rządzona przez ludzi, którzy są zadowoleni z siebie i z tego, co się dzieje w naszej ojczyźnie. Ludzi, którzy uwierzyli we własne kłamstwa i dziwią się, że Polacy nie postrzegają Polski jako zielonej wyspy szczęśliwości i dobrobytu.

W roku 89 słyszeliśmy prognozy, że za 25 lat dogonimy Europę, to już za rok! Tymczasem świat nam ucieka! Zarabiamy 4 razy mniej niż w bogatych krajach Europy Zachodniej i przestaliśmy się do nich zbliżać. A są państwa, których rządy w ciągu dekady sprawiły, że społeczeństwa tych krajów zaczęły należeć do najbogatszych na świecie. Że ich gospodarka potrzebuje pracowników z innych krajów – a Polska? Pozbyła się tego, co wychodząc z komunizmu miała najcenniejszego – pozbyła się 2,5 miliona młodych ludzi! 2,5 miliona ludzi to Kraków, Wrocław i Łódź łącznie! Tak – to jest niewyobrażalne, ale prawdziwe. Mieli wracać – to miał być tylko rok, dwa i powrót do Ojczyzny. Wracali – na Święta i po swojskie smaki. Bo polskiej klasie politycznej w trakcie tych lat od 89 roku jedna rzecz na pewno się udała, jaka? Uczyniła z naszego narodu dawcę młodych organów dla starych, zamożnych narodów Europy. Zabito w wielu Polakach nadzieję i wiarę, że w Polsce może być normalnie. Tę nadzieję, którą Republikanie pragną przywrócić i którą przywrócą! Mamy marzenie, wielkie marzenie. By Polska stała się krajem w którym możemy godnie pracować, wychowywać dzieci i wnuki, realizować nasze aspiracje.

Dlaczego ten system tak bardzo zniechęca Polaków do aktywności społecznej, przedsiębiorczości, chęci uczestnictwa w życiu politycznym? Jak to było możliwe, że mamy 860 miliardów złotych długu oficjalnego i ponad 2 biliony długu ukrytego, a większość obowiązków Państwa jest realizowanych wręcz patologicznie?! Jako to się stało, że mamy drogie, niesprawiedliwe państwo, urzędy skarbowe walczące z małymi firmami, a ślepe na gigantyczne oszustwa wielkich tego świata. Jak to się stało, że mamy system emerytalny działający dla dobra kilkunastu międzynarodowych koncernów i gigantycznej ZUS-owskiej biurokracji, w którym – jeśli nie dokonamy odważnych zmian – nie ma i nie będzie pieniędzy na emerytury dla naszego pokolenia!? Pokolenia, które płaci coraz większe składki i podatki na emerytury, których nigdy nie zobaczy. Pokolenia, które przed tymi składkami i podatkami ucieka za granicę! Czy ktoś z Was wierzy, że dostanie emeryturę z ZUS? Czy wierzycie, że OFE dadzą Wam dostatnie życie na starość? Czy może wierzycie, że sami musicie ciężko pracować, oszczędzać i wychowywać dzieci, by nie kończyć życia żyjąc w skrajnym ubóstwie? Ja sam głęboko w to wierzę i wiem, że wy również.

Ludzie, wyrzekający się swoich podstawowych praw obywatelskich, swojej wolności i odpowiedzialności, pozwalają zajmować się politykom i urzędnikom ich życiem i ich pieniędzmi. My, Republikanie, wierzymy, że lepiej zadbamy o naszą pracę, nasze rodziny, lepiej i oszczędniej wydamy ciężko zapracowane pieniądze niż ludzie głosujący, podnoszący karnie ręce za swoimi wodzami w okrągłym budynku na ulicy Wiejskiej. Wierzymy, że Polacy są o wiele bardziej odpowiedzialni niż lubiący kopać piłkę na koszt podatnika trampkarze w garniturach z Kancelarii Premiera, wydający 6 milionów z naszej kieszeni na koncert Madonny! Ci ludzie mówią, że 6 milionów na koncert królowej pop „to nie są żadne pieniądze”, a 2 i pół tysiąca z kieszeni podatnika wydane w nocnym klubie „to nie jest straszna kwota”, a opłacanie przez nas ich boisk piłkarskich należy im się „jak psu zupa”. Skończymy z tym!

My, Republikanie, damy szansę Polakom, by sami zadbali o swoje rodziny, bez pomocy zawodników bawiących się za nasze pieniądze w Janosików. Chcemy Polski bez tych fałszywych Janosików, zabierających wszystkim Polakom pieniądze niby dla biednych, a w rzeczywistości wydających gigantyczną część tych pieniędzy na siebie i swoje rodziny. Chcemy Polski bez tych Janosików, na których cygara, wino i drogie garnitury płacą PIT emeryci i renciści, wyższy VAT płacą rodzice wychowujący dzieci, a akcyzę na paliwo wyższą niż wymagana przez Unię płacą kierowcy.

Lubię to! Skomentuj88 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale