witas1972
"Wszystko będzie w porządku. Na nim oparty jest świat."
91 obserwujących
749 notek
1395k odsłon
2294 odsłony

Putin - ostatnie wypowiedzi o medycynie, uczciwości i łupkach

Wykop Skomentuj57

   W ostatnim miesiącu prezydent Rosji Putin zadziwił swoich rodaków i zagranicznych obserwatorów całą serią bardzo dziwnych, wręcz niepokojących wypowiedzi. Wszak to człowiek z prawie nieograniczonymi możliwościami destrukcji, więc jego zdrowie powinno być na uwadze wszystkich.

   W pobliskim nam Kaliningradzie (używanie polskiej nazwy miasta nad Pregołą, pomimo zaleceń byłego min. Sikorskiego, uważam za niewłaściwe; kto był tam choć raz, ten rozumie) na spotkaniu z medykami i studentami wysłuchując o niezliczonych brakach i nędzy (żeby nie nazwać tego stanu totalnym upadkiem) rosyjskiej służby zdrowia, błysnął 67-letni Putin następującym pomysłem:
- "Wiecie jaka myśl mi przyszła do głowy? Studenci medycyny mogli by organizować coś na wzór studenckich brygad budowlanych. Mogliby jeździć po kraju i okazywać ludziom pomoc. Na tym, oczywiście, poziomie, na jakim mogą oni to robić."

https://www.rosbalt.ru/russia/2019/10/31

   Po kilku dniach tenże od 20 lat i kilku miesięcy prezydent i premier Rosji , o nieskrępowanej władzy, oszołomił wszystkich znających realia putinowskiego państwa narzekaniami na bezkarną i wszechwypełzającą korupcję. Na posiedzeniu poświęconym prestiżowej budowie kosmodromu Wostocznyj, której ukończenie było już (od 2015 r.) kilkakrotnie odkładane na dobrych parę lat zagrzmiał:
- "Sto razy było mówione: Pracujcie przejrzyście. Wydzielane są ogromne pieniądze. Budowa ma ogólnonarodowy charakter.
NIE! Kradną setkami milionów. SETKAMI MILIONÓW. Już kilkadziesiąt spraw kryminalnych zostało wszczętych. Zapadły wyroki sądowe. W więzieniu ludzie siedzą. Nie, porządku do tej pory nie udało się tam zaprowadzić."

msn.com/rosja-władimir-putin-oburzony-rozkradaniem-nowego-kosmodromu-wostocznyj-kradną-setki-miliony

   Człowiek rządzi NIEPODZIELNIE państwem od 20 lat. Odpowiednio twardą, choć na razie nie okrutną ręką. Wsadził swojego politycznego konkurenta na 10 lat do więzienia, w którym Chodorkowskij siedziałby do dziś, gdyby nie gest dobrej woli przed olimpiadą w Soczi.
   Kontroluje w państwie swoim wszystko, do komentarzy w sieciach internetowych włącznie i wsadza ludzi do więzienia nawet za skopiowanie postu, nawet tak niewinnego historyczne jak o Muzeum II Wojny w Gdańsku.
   Na 4 lata więzienia skazuje inwalidę, który zamówił z Chin dla swojego cielęcia czujnik GPS (urządzenie szpiegowskie bez odpowiedniego pozwolenia).
   Prześladuje surowo wszystkich, którzy o wszechobecnej i gigantycznej w rozmiarach korupcji rosyjskiej piszą i mówią.
   Na szefa tej prestiżowej budowy kosmodromu mianuje swoje zaufanego człowieka, wicepremiera Dmitrija Rogozina, z wykształcenia dziennikarza, byłego przedstawiciela Rosji przy NATO, znanego ze skandalicznych i wprost debilnych wypowiedzi, m.in. w Twitterze. Jedną z ostatnich było oskarżenie amerykańskich kosmonautów, że to mogli oni przewiercić dziurę na wylot w rosyjskiej części Międzynarodowej Stacji Kosmicznej podczas korzystania z tamtejszej ubikacji! Autentyk! - link tu i tu po polsku. Po roku pochwalił się, że już wie, kto wywiercił tę dziurkę, ale nie powie! Potem publicznie zażądał udowodnienia, że Amerykanie rzeczywiście byli na Księżycu, bo on im nie wierzy. Krótkie podsumowanie działalności Rogozina na odcinku kosmicznym z maja tutaj - space24.pl/damen/rosyjski-kosmos-zasluzony-upadek-dmitrija-rogozina-komentarz
Prywatne bogactwa Rogozina i rodziny tu po rosyjsku, ale z fimikami.

   Po tym wszystkim dobry i mądry car bezradnie skarży się na nieuczciwych bojarów - KRADNĄ MILIONAMI!  Przecież było mówione - nie kradnijcie...

   Ale kilka dni potem tenże dobry i nawołujący do uczciwości car mówi publicznie na Forum "Rosja wzywa" takie rzeczy:
-  "Co tyczy się ropy naftowej z łupków -  poczekajmy, aż Amerykanie wydadzą pieniądze na nowe technologie wydobycia ropy naftowej z łupków, a potem my u nich "cap-carapcap"... Popatrzymy, czy jesteśmy w tym dziś zainteresowani, czy nie i jeśli co, to "tanio kupimy". Yyy, my pracujemy nad tym, pracujemy, żartowałem tylko..."


   Opowiedział Putin również, że "tam gdzie wydobywają się ropę naftową łupków, z kranów leje się nie woda, a czarna ciecz, a na coś takiego my nigdy nie zdecydujemy się!".
Dodał, żewydobycie ropy z łupków weszło na "półkę" i wielkiego wzrostu  już nie będzie. Ten sposób jest bez perspektyw."
vesti.ru/doc.html?id=3211971

   Tego samego dnia Putin stwierdził, że kapitalizacja rosyjskiego "narodowego klejnotu rodowego" GAZPROMU jest zaniżona i przepowiedział jej wielki wzrost. https://ria.ru/20191120

   Przypomnijmy, że wartość tego "najcenniejszego rosyjskiego klejnotu" oceniana jest na 94 mld U$D. Miesiąc temu była i tak o 10% mniejsza. Ale w 2008 r. była 3-cim najbogatszym przedsiębiorstwem na świecie z 348 mld $, ustępującym tylko EXXON Mobil (476) i Petrochina (447) - https://www.rbc.ru/economics/09/05/2008
   Teraz Gazprom nie jest w pierwszej setce, której przewodzą Amazon, Microsoft, Alphabet Inc. i Appel z wartościami 10-krotnie większymi od putinowskiego klejnotu.

Wykop Skomentuj57
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka