witas1972
"Wszystko będzie w porządku. Na nim oparty jest świat."
92 obserwujących
760 notek
1420k odsłon
  1847   0

Koronawirusa w Rosji niet, bo car zabronił

   Patrzący na mapę świata z liczbami wyjawionych przypadków zarażenia się "koronawira" (czeska nazwa tradycyjnie najlepsza) mogą się mocno zdziwić na bardzo niski poziom tegoż w Federacji Rosyjskiej = 45 przypadków przy 30 w maleńkiej Słowacji i 69 w Polsce (stan na wieczór 13.03). Mimo bezpośredniej granicy z Chinami, milionami obywateli Państwa Środka u siebie i Italii jako ulubionego miejsca europejskiej turystyki (nawet ex-premier Miedwiediew ma tam swoje winnice, jak wielu innych kremlowskich lokajów, m.in. Goebbelsik putinowskiej propagandy Władimir Sołowiow, notabene ostry polakożerca).

   Można by tłumaczyć tę zadziwiającą odporność przystosowaniem do panujących w Rosji ekstremalnych warunków sanitarno-epidemiologicznych, co wyraża się np. absolutnym brakiem tzw. "zemsty faraona" wśród rosyjskich turystów w Egipcie, tak popularnej wśród Europejczyków.

   Ale wytłumaczenie tego fenomenu jest inne:
- Co tyczy się tych prowokacyjnych wrzutek: FSB raportuje, że są one organizowane z zagranicy. Ale to, niestety, dzieje się u nas zawsze. Cel tych wrzutek jest jasny - zasiać panikę wśród ludności.
Żeby z tym walczyć należy tylko na czas dostarczać obywatelem "pokaźne i wiarygodne informacje"
-  doradził Prezydent Putin.
[= "Что касается вбросов этих провокационных. ФСБ докладывает, что в основном они организованы из-за границы. Но это, к сожалению, сопровождает нас всегда. Цель таких вбросов понятна: посеять панику среди населения.
Чтобы с этим бороться можно только вовремя предоставлять гражданам "всеобъемлющую и достоверную информацию"
interfax.ru/russia/697730

Władze blokują konta w sieciach społecznościowych (FB, vK), które przekazywały informacje o rozprzestrzenianiu się koronavira.
interfax.ru/russia/697747

    A jak władze radzą sobie z przypadkami zachorowań? Dziecinnie proste - lekarze kwalifikują je jako popularną w Rosji mimo XXI wieku gruźlicę (30 tysięcy śmierci tylko w jednym roku 2005 r.) lub pod obszerny skrót ORVI [= Ostra Respiracyjna Wirusowa Infekcja]. Przecież i tak nie ma testów na CoVid-19 w Rosji. Bo i po co?
No i nie ma w państwie Putina epidemii koronawirusa!
A co za różnica na co umierają ludzie? Tam ich - "mnogo"...

   Zaniepokoił mnie poważnie wczorajszy tweet mojego największego rosyjskiego Autorytetu moralnego i politycznego (trudne połączenie, ale Jemu udaje się):
Евгений Ройзман  @roizmangbn
Mar 13
Ситуация с короновирусом в России начинает напоминать ситуацию с Чернобылем в СССР.
= Sytuacja z koronawirusem w Rosji zaczyna przypominać sytuację z Czernobylem w ZSRR.

Up-date 19:33
Tylko napisałem pow.notkę, to liczba wyjawionych przypadków koronawirusa w Rosji zwiększyło się o 31% - z 45 do 59.
 21:01, 14 марта 2020
В России резко выросло число зараженных корнавирусом нового типа резко увеличилось
 вчера таких пациентов было 45, сегодня – уже 59. В числе новых пациентов трое подростков. Школы, в которых они учатся закрываются на карантин.
image

Lubię to! Skomentuj103 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka