witas1972
"Wszystko będzie w porządku. Na nim oparty jest świat."
92 obserwujących
762 notki
1422k odsłony
  1081   3

Le Pen i jej sponsor Putin przeciw energii wiatrowej. Wolą rosyjski gaz

   Obecnie goszczona z wielkimi honorami w Warszawie liderka francuskiej skrajnej prawicy Marine Le Pen (odwieczny kandydat na prezydenta Francji, ostatnio z 16% poparciem sondażowym nie wchodzi do II tury) występuje radykalnie przeciw energii odnawialnej, szczególnie przeciw tej pozyskiwanej z wiatraków.
https://www.rp.pl/polityka/art19013751-marine-le-pen-jesli-wygram-wybory-zlikwiduje-turbiny-wiatrowe-we-francji

  Bardzo sprzeczne to z polskim planem wybudowania wielkich farm wiatrowych na Bałtyku i Wybrzeżu, zapowiedzianym przez wicepremiera Prezesa Kaczyńskiego.

   Ale znacznie ciekawsze, że największym znanym na tej planecie wrogiem energii wiatrowej jest wieloletni sponsor francuskiej polityczki i jej partii i jej taty szlachetny obrońca bezpieczeństwa lotnego ptaków i robaczków Władimir Władimirowicz Putin, od 21 lat prezydent Rosyjskiej Federacji.

https://www.gramwzielone.pl/energia-wiatrowa/101086/putin-znalazl-nowa-ofiare-farm-wiatrowych-to-robaki

   Powszechnie wiadomo, że od lat rosyjskie instytucje wspierają milionami gazoEurików i naftoDolarów polityczną karierę Marine Le Pen i jej partii ze zmieniającymi się nazwami, jak wcześniej zasilał jej rodzonego ojca Jean-Marie. Putin też chciałby mieć taką polityczną i nie tylko spadkobierczynię, niewykluczone że będzie nią jego młodsza córka o imieniu w Polsce niemiło kojarzącym się - Jekatierina (Tichonowa, nazwisko babki teściowej Putina, zmarłej w Kaliningradzie) urodzona również we wschodnioniemieckim mieście, tym razem Drezno)
https://wyborcza.pl/7,75399,21760485,le-pen-szukala-pieniedzy-w-rosji-kreml-stawia-w-wyborach-na.html
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1689792,1,moskiewska-pozyczka.read

   Ja rozumiem, że w niezbyt przychylnej EUropie PiS musi szukać możliwości politycznego manewru, ale żeby putinowskiej utrzymance tak bez wazeliny...
Czym ona od Łukaszenki różni się, poza tym, że nie miała okazji puścić na nas emigranckich tłumów?
Poza herbertowską kwestią smaku niezbyt bezpiecznie zbliżać się do otwartych sojuszników KGB-owskiego cara...

Up-date:

   "Marine Le Pen ponownie rzuca hasło „sojuszu europejskich populistów” i zwraca się w stronę państw regionu Europy Środkowej, gdzie wiele ruchów politycznych, nierzadko z dumą dzierżących sztandar liberalizmu, wyznaje po części podobne poglądy jak Zjednoczenie Narodowe: lud kontra elity, lud kontra media, Europa Narodów kontra technokratyczna Bruksela i jej federalistyczne zapędy, tożsamość narodowa i suwerenność kontra zachodnia dekadencja. Przykłady można by mnożyć.Z drugiej strony jednak brak wiarygodności Marine Le Pen i jej aż nadto widoczne rusofilstwo są na tyle dużym problemem, że odpychają od niej większość środkowoeuropejskich sił populistycznych, z PiS-em na czele."
- napisał Arthur Kenigsberg, współpracownik francuskiego deputowanego Frédérica Petita 11 miesięcy temu.

Jak widać brak wiarygodności i nadto widoczne rusofilstwo (a raczej sprzedajna miłość do sowieckiego cara i jego interesów gazowych) już nie odpychają PiS, niestety...

"Francja zawsze utrzymywała relacje z wielkimi mocarstwami, USA i Rosją, zachowując równy dystans. Jeśli sięgnąć do historii, Rosja kilkakrotnie pomagała Francji, w szczególności podczas pierwszej i drugiej wojny światowej. Ze swej strony Francja pomagała Polsce w potrzebie. Polski hymn przywołuje zresztą postać Napoleona Bonapartego, co podkreśla silną więź łączącą Polskę i Francję.
 Sądzę, że Unia Europejska popełniła poważny historyczny błąd, pchając Rosję z powrotem w ramiona Chin. Pomogła tym samym w utworzeniu giganta, którego należy się obawiać, przynajmniej w znaczeniu ekonomicznym. Dlatego staram się wzywać Unię do normalizacji stosunków z Rosją, tak aby pozostała w europejskiej strefie wpływów i nie ustanowiła silnych relacji politycznych, gospodarczych, a w przyszłości być może nawet finansowych, z Chinami. I raz jeszcze chciałabym zapewnić, że jeśli ktokolwiek zakwestionuje suwerenność Polski, Węgier czy innego państwa z UE, Francja stanie w jego obronie"
https://www.rp.pl/polityka/art8699561-marine-le-pen-rosji-nie-trzeba-sie-bac

- Bu, ha, ha. Pewnie tak jak w roku: 1792, 1794, w 1807, 1830-31, 1863-64, we Wrześniu 1939 i później...

Up-date 2: Kolejny dowód na bliską współpracę Le Pen z Putinem

Córka najbliższego współpracownika Putina, jego rzecznika prasowego Pieskova Liza uzyskala dostęp do Parlamentu Europejskiego i jego dokumentów, zostając asystentką eurodeputowanego Aymeric'a Chauprade'a , oczywiście z partii Le Pen.
Cóż za wspaniały przyklad współpracy polityczno-rodzinnej!

https://www.bbc.com/news/world-europe-47370408
https://www.forumdaily.com/en/doch-peskova-stazhiruetsya-v-evroparlamente/

Lubię to! Skomentuj113 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka