witas1972
"Chłopcy silni jak AZOV stal, Oczy patrzą się w dal, Nic nie znaczy nam wojny pożoga, Hej sokoli nasz wzrok, W marszu sprężysty krok, I pogarda dla śmierci i wroga, Gotuj broń, Naprzód marsz ku zwycięstwu!!!
102 obserwujących
832 notki
1571k odsłon
  1219   3

Le Pen i jej sponsor Putin przeciw energii wiatrowej. Wolą rosyjski gaz

   Obecnie goszczona z wielkimi honorami w Warszawie liderka francuskiej skrajnej prawicy Marine Le Pen (odwieczny kandydat na prezydenta Francji, ostatnio z 16% poparciem sondażowym nie wchodzi do II tury) występuje radykalnie przeciw energii odnawialnej, szczególnie przeciw tej pozyskiwanej z wiatraków.
https://www.rp.pl/polityka/art19013751-marine-le-pen-jesli-wygram-wybory-zlikwiduje-turbiny-wiatrowe-we-francji

  Bardzo sprzeczne to z polskim planem wybudowania wielkich farm wiatrowych na Bałtyku i Wybrzeżu, zapowiedzianym przez wicepremiera Prezesa Kaczyńskiego.

   Ale znacznie ciekawsze, że największym znanym na tej planecie wrogiem energii wiatrowej jest wieloletni sponsor francuskiej polityczki i jej partii i jej taty szlachetny obrońca bezpieczeństwa lotnego ptaków i robaczków Władimir Władimirowicz Putin, od 21 lat prezydent Rosyjskiej Federacji.

https://www.gramwzielone.pl/energia-wiatrowa/101086/putin-znalazl-nowa-ofiare-farm-wiatrowych-to-robaki

   Powszechnie wiadomo, że od lat rosyjskie instytucje wspierają milionami gazoEurików i naftoDolarów polityczną karierę Marine Le Pen i jej partii ze zmieniającymi się nazwami, jak wcześniej zasilał jej rodzonego ojca Jean-Marie. Putin też chciałby mieć taką polityczną i nie tylko spadkobierczynię, niewykluczone że będzie nią jego młodsza córka o imieniu w Polsce niemiło kojarzącym się - Jekatierina (Tichonowa, nazwisko babki teściowej Putina, zmarłej w Kaliningradzie) urodzona również we wschodnioniemieckim mieście, tym razem Drezno)
https://wyborcza.pl/7,75399,21760485,le-pen-szukala-pieniedzy-w-rosji-kreml-stawia-w-wyborach-na.html
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1689792,1,moskiewska-pozyczka.read

   Ja rozumiem, że w niezbyt przychylnej EUropie PiS musi szukać możliwości politycznego manewru, ale żeby putinowskiej utrzymance tak bez wazeliny...
Czym ona od Łukaszenki różni się, poza tym, że nie miała okazji puścić na nas emigranckich tłumów?
Poza herbertowską kwestią smaku niezbyt bezpiecznie zbliżać się do otwartych sojuszników KGB-owskiego cara...

image


Up-date:

   "Marine Le Pen ponownie rzuca hasło „sojuszu europejskich populistów” i zwraca się w stronę państw regionu Europy Środkowej, gdzie wiele ruchów politycznych, nierzadko z dumą dzierżących sztandar liberalizmu, wyznaje po części podobne poglądy jak Zjednoczenie Narodowe: lud kontra elity, lud kontra media, Europa Narodów kontra technokratyczna Bruksela i jej federalistyczne zapędy, tożsamość narodowa i suwerenność kontra zachodnia dekadencja. Przykłady można by mnożyć.Z drugiej strony jednak brak wiarygodności Marine Le Pen i jej aż nadto widoczne rusofilstwo są na tyle dużym problemem, że odpychają od niej większość środkowoeuropejskich sił populistycznych, z PiS-em na czele."
- napisał Arthur Kenigsberg, współpracownik francuskiego deputowanego Frédérica Petita 11 miesięcy temu.

Jak widać brak wiarygodności i nadto widoczne rusofilstwo (a raczej sprzedajna miłość do sowieckiego cara i jego interesów gazowych) już nie odpychają PiS, niestety...

"Francja zawsze utrzymywała relacje z wielkimi mocarstwami, USA i Rosją, zachowując równy dystans. Jeśli sięgnąć do historii, Rosja kilkakrotnie pomagała Francji, w szczególności podczas pierwszej i drugiej wojny światowej. Ze swej strony Francja pomagała Polsce w potrzebie. Polski hymn przywołuje zresztą postać Napoleona Bonapartego, co podkreśla silną więź łączącą Polskę i Francję.
 Sądzę, że Unia Europejska popełniła poważny historyczny błąd, pchając Rosję z powrotem w ramiona Chin. Pomogła tym samym w utworzeniu giganta, którego należy się obawiać, przynajmniej w znaczeniu ekonomicznym. Dlatego staram się wzywać Unię do normalizacji stosunków z Rosją, tak aby pozostała w europejskiej strefie wpływów i nie ustanowiła silnych relacji politycznych, gospodarczych, a w przyszłości być może nawet finansowych, z Chinami. I raz jeszcze chciałabym zapewnić, że jeśli ktokolwiek zakwestionuje suwerenność Polski, Węgier czy innego państwa z UE, Francja stanie w jego obronie"
https://www.rp.pl/polityka/art8699561-marine-le-pen-rosji-nie-trzeba-sie-bac

- Bu, ha, ha. Pewnie tak jak w roku: 1792, 1794, w 1807, 1830-31, 1863-64, we Wrześniu 1939 i później...

Up-date 2: Kolejny dowód na bliską współpracę Le Pen z Putinem

Córka najbliższego współpracownika Putina, jego rzecznika prasowego Pieskova Liza uzyskala dostęp do Parlamentu Europejskiego i jego dokumentów, zostając asystentką eurodeputowanego Aymeric'a Chauprade'a , oczywiście z partii Le Pen.
Cóż za wspaniały przykład współpracy polityczno-rodzinnej!

https://www.bbc.com/news/world-europe-47370408
https://www.forumdaily.com/en/doch-peskova-stazhiruetsya-v-evroparlamente/

https://www.salon24.pl/u/witas1972/775585,jak-le-pen-dostala-od-putina-9-milionow-euro    

03.05.2017   498   0
Jak Le Pen dostała od Putina 9 milionów euro

Co najmniej 9 milionów euro + 2'000'000 € jej papa. Na wieczne nieoddanie.
   W związku z licznymi odmowami banków francuskich i innych europejskich udzielenia kredytów na kampanię wyborczą nierokującej sukcesu kandydatce (i do niedawna przewodniczącej) Frontu Narodowego Le Pen szukała pieniędzy wszędzie, nawet nie wahała się rzucić przez ocean, aby zabiegać w USA o spotkanie z prezydentem Trumpem, prywatnie miliarderem. Nie wstydziła się pojawić w Trump Tower "z tragarzami", gdzie miała nadzieję trafić na gospodarza, lub wziąć go na litość i ubłagać audiencję. Potem przyznała:
- "Vous savez que nous cherchons des financements partout, comme nous l'avons dit, et pourquoi pas aux Etats-Unis? Ça ne paraîtrait pas complètement ahurissant", a déclaré la candidate à la présidentielle de 2017. Mais la question qui est sur toutes les lèvres reste de savoir si elle a pu être en contact avec Donald Trump ou son entourage. "Non", a-t-elle tranché.
= "Wiecie, że szukamy finansowania [kampanii wyborczej] wszędzie, tak jak już mówiliśmy, więc dlaczego nie w USA? To bynajmniej nie wydaje się takie zaskakujące, czy niepokojące" - zadeklarowała kandydatka w wyborach prezydenckich 2017. Ale pytanie ciśnie się wszystkim na usta, czy ona mogła nawiązać kontakt z Donaldem Trumpem i jego otoczeniem.
- "Nie" - ucięła krótko.

   Znaczy Prezydent USA założył, że w przyszłości nie będzie musiał mieć żadnych kontaktów z panią Le Pen, więc może pozwolić sobie na takie jej upokorzenie. Nic osobistego dla rudego - only bussiness. Polityczny, ale i ekonomiczny - niezbyt dobrze rokująca inwestycja, wkrótce może znaleźć się za kratkami - Parlament Europejski postanowił o zniesieniu immunitetu dla eurodeputowanej Le Pen i to w kilku inkryminowanych jej sprawach, m.in. wyłudzenia 300 tys. euro na zarobki dla jej pracowników: Catherin Griset i osobistego ochroniarza.

   Problemy z pieniędzmi miała Le Pen, jak to prawdziwa kobieta interesów, "od zawsze" - ponoć wobec niechęci francuskich banków do dalszego jej kredytowania w 2014 roku dostała owe tytułowe 9 milionów euro niby-pożyczki od První česko-ruská banka v Praze (= Pierwszy czesko-rosyjski bank w Pradze - nazwa jak z początku lat 90-tych okresu Gawronika, Kunu i Zagla oraz niezpomnianej Kasy Oszczędniościowo-Pożyczkowej Grobelnego - dygresja).
   Dlaczego "niby-pożyczki"? - zapyta uważny czytelnik - jakim prawem autor sugeruje złą wolę czesko-rosyjskich bankowców z Pragi czeskiej, nie myśląc nawet o chęci złamania / ominięcia prawa przez prawicowych bardzo polityków negującego Holocaust Żydów (papa Le Pen) i współodpowiedzialność w nim francuskich władz i funkcjonariuszy (córa Le Pen)

   Zacznijmy od przedstawienia niby pożyczkodawcy - První česko-ruská banka v Praze vznikla v roce 1996 pro podporu českého exportu do Ruska. Podíly následně přecházely z jedněch rukou do druhých, než se většina dostala pod kontrolu bankéře Romana Popova."
   Roman Popow, właściciel 100% akcji tego banku, jak i 92% akcji banka-córki noszącego szumną nazwę Europejsko-Rosyjski Bank, jest człowiekiem Gienadija Timczenko, pod jego bokiem rozpoczął biznesową karierę po rosyjsku, pracował w arcyważnej firmie miliardera "Strojtransgaz" w latach 1992-2002 i za wysługę lat pozwolono mu "spróbować się w biznesie" (copyright W.Pawlak o PSL-owskim ministrze obrony i gospodarki).
   Gienadij Timczenko jest jednym z najbliższych przyjaciół prezydenta Putina jeszcze z Leningradu, z wywiadu KGB oraz z judo i hokeja, dzięki czemu nakapało mu aktywów do wartości 18 miliardów dolarów (18 0000 0000 000 U$D) w Rosji, Finlandii i Szwajcarii, czyich państw jest obywatelem lub rezydentem. Został wpisany na krótką listę najbardziej odpowiedzialnych za rosyjską agresję na Ukrainę i został mu zabroniony wjazd na teren USA i EU, z czego radośnie śmieje się, mając tyle paszportów co miliardów...
Геннадий Тимченко - друг Владимира Путина
   
   Latem ubiegłego roku oba banki formalnie należące do Popowa, a faktycznie do imperium Timczenki okazały się bankrutami, a część powierzonych im przez  czeskich klientów ponad 5 mld koron KCS (ok. 200 mln dolarów) poszły śladem wkładów Amber Gold - jak to nasze postkomunistyczne kraje są do siebie podobne! zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ze-zkrachovale-erb-bank-si-polovina-klientu-vybrala

   Skoro První česko-ruská banka v Praze nie istnieje, to biedna, ale honorowa Le Pen nie może oddać pożyczonych jej 9 milionów eurów, nawet gdyby miała, nawet gdyby chciała...
Tak to się robi - między Paryżem a Uralem.
Apropos, zapowiedzi naszej honorowej utrzymanki podpułkownika Putina to: „Kiedy zostanę prezydentem wyprowadzę Francję z NATO i stworzę Europę od Atlantyku po Ural”- zapowiedziała na kongresie w Lyonie.
wpolityce.pl/swiat/226870-40-milionow-wujek-wolodia-i-europa-od-atlantyku-po-ural-marine-le-pen-siega-po-wladze-za-rosyjskie-pieniadze

Lubię to! Skomentuj113 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka