rymplum rymplum
548
BLOG

Rzeczpospolita Paradowska

rymplum rymplum Polityka Obserwuj notkę 10

Nie mam ostatnio czasu na pisanie ani nawet na czytanie, za to mam czas na słuchanie TOK-FM. Zainstalowałem sobie bowiem program (kalendarz XP), gdzie można sobie włączyć dowolną niemal stację radiową i jak komputer już wystartuje, to z głośników odzywają się głosy znanych i mniej znanych prezenterów radiowych. W tym autostarcie radia mam ustawiony TOK-FM. Cenię tę stację bo mnie z rana pobudza, niemal jak kawa, którą pijam wyłącznie rano. Tak więc, jak się już obudzę, to mam 3 używki: papierosek, kawa i TOK-FM, a w nim Agnieszka Lichnerowicz, Tomasz Sekielski, Janina Paradowska i creme del la creme, w piątek, Tomasz Lis, Jacek Żakowski i niejaki Władyka. Bywają też inne rodzynki ale w stałych konfiguracjach. 

Te rodzynki to zwykle: Waldemar Kuczyński, Piotr Pacewicz, Wroński i tego typu prezenterzy jedynie słusznych poglądów. Oni bywają w tym radio rzadko bo widocznie wstają dużo póżniej niż o 7:00 czy (o zgrozo!) 6:00. Pewnie do póżnych godzin nocnych, dzień wcześniej, cyzelują swoje felietony, które rano ukażą się w gazecie redagowanej na tej samej ulicy, gdzie nadaje TOK-FM czyli Czerskiej.

Nie wiem jak wygląda ta cała Czerska ale myślę sobie, że dosyć ciekawie. Redaktorzy...wroc!...prezenterzy jedynie słusznych poglądów nocami cyzelują to co się ukaże jutro ale to co "mówią już dziś" to ukazuje się na żywo w TOK-FM. I dlatego właśnie ja tę stację mam włączoną w autostarcie  -bo od razu wiem co się ukaże i nie muszę kupowac Gazety Wyborczej i się męczyć. Wolę używać papieru toaletowego z Biedronki. I tańszy, bardziej praktyczny no i na nim więcej prawdy napisane niż w droższej odmianie sprzedawanej w kioskach.

Uwielbiam wszystkich prezenterów z TOK-FM. To nie żart! Skoro słucham tego radia rano już chyba od ponad półtora roku to nie jest coś, nad czym można przejść do porządku dziennego.

Gdy już rano zaleję tę kawę, odpalę papierosa a komputer jeszcze brzęczy twardym dyskiem, czekam aż się ten program od radia odpali i nagle rozlega się głos jednego z Nich! I  Prezenterzy, jedynie słusznych poglądów dają głos! Nadaje TOK-FM!

Nie wiem co mi większą przyjemność sprawia ale chyba najbardziej pani Janina Paradowska! Co prawda łatwo ją rozszyfrować, zanim nawet powie "dzień dobry". Będzie na pewno Miller, Palikot albo ktoś taki, z którymi ta znakomita dziannikarka nie będzie się zgadzała w istocie ale w strategii i owszem. Przedstawi swój, jedynie słuszny punkt widzenia - jak to PRLowscy dziennikarze mają w zwyczaju i nie pozostawi krzty wątpliwości dla wątpiących. To co powie to jakby Bog zszedł z góry Synaj z Tablicami i ogłosił...

I po co wam to referendum głupki?

Możecie sobie zebrać nawet sto milionów podpisów. Paradowska nie zatwierdzi w TOK-FMie to referendum nie będzie a wy raby morda w kubeł!. Nie po to mamy elity, żeby sie Naród wypowiadał.

A tak w ogóle to po co elitom i dziennikarzom Naród? Przecież Naród to głupki wioskowe i tylko z nim kłopot...

rymplum
O mnie rymplum

Politykę traktuję w krzywym oku a nawet z przymrużeniem ucha... Burza nadchodzi... „żadne społeczeństwo, w którym istnieje przestępstwo zniewazenia wladzy (czy innej osoby publicznej) nie jest, bez względu na to, jakie są inne jego cechy, społeczeństwem wolnym”. Harry Kalven
(najwybitniejszy konstytucjonalisyta amerykański) Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej." - dyrektywa Stalina z 1943 r. :-) "Język Polski to język ciągłej konspiracji. Dokąd my żyjemy, okiełznać się go okupantowi nie da." Wislawus "Przysięgam Polakom, że każdy kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie przeze mnie osobiście wyrzucony". Donald Tusk 2007. „Rodziny Gosiewskiego, Kurtyki i Wassermanna powinny zapłacić za niepotrzebne ekshumacje. Nie może być tak, że tego rodzaju żądania rodzin będą obciążały Skarb Państwa”. Niesiołowski Stefan „Najlepszym sposobem na kontrolowanie opozycji jest bycie jej przywodca”.Wlodzimierz Ilyicz Lenin

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (10)

Inne tematy w dziale Polityka