Właśnie Dzisiaj
Właśnie dzisiaj chcę być szczęśliwy
0 obserwujących
194 notki
5268 odsłon
  12   0

20.09.2022, Wtorek

Czy nadal mam szczerą chęć zmiany?

imageKolega na mityngu podzielił się myślą, że usłyszał na terapii, że trzeźwe życie to zmiana uczyć, zmiana zachowań i zmiana myślenia.

Pomyślałem sobie, ile pojawiło się w moim życiu takich zmian. Kiedyś czułem się dobrze lub źle - a nie ma takich uczuć. Z czasem odkrywałem je w sobie, próbowałem nazywać i dziś, gdy ktoś budzi moją antypatię jestem w stanie zrozumieć, dlaczego. Zwykle to jest tak, że po prostu widzę z nim (lub niej) siebie sprzed iluś lat. I nie denerwuję się na człowieka, powoduje mną złość na siebie, często podszyta wstydem i niechęcią. 

Dziś nakrzyczałem na Młodszego, bo na kilka minut przed moim wyjściem przypomniał sobie o zadaniu, do którego trzeba było przeczytać dłuższy tekst. Potem zrobiło mi się tego wstyd, bo przyszedł do mnie po pomoc. A ja - nawet, gdy nie byłem w stanie jej udzielić, powinienem zachować się spokojniej. Mogłem sprawdzić wcześniej, czy robi zadanie. 

Zawsze powtarzam, by zacząć od siebie. Narzekasz, że coś ci przeszkadza - sam przestań to robić. Dziś mi nie wyszło. Na szczęście umiem przeprosić, bo to zmieniło się w moim myśleniu - nie szukam winy w innych, tylko ponoszę odpowiedzialność za siebie. 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale