Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj
30
BLOG

26.09.2022, Poniedziałek

Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj Rozmaitości Obserwuj notkę 2
Czy chętnie chłonę nowe pomysły, idee i koncepcje?

imagePamiętam swój zachwyt na początku trzeźwienia, gdy okazało się, że to wszystko, o czym nie miałem wcześniej pojęcia, wchodzi mi do głowy, a - co więcej - mam do tego dryg. 

Byłem piątkowym uczniem i uważam się za osobę oczytaną. Jeśli nie umiem czegoś, najlepiej uczy mi się z książek. Czytałem więc wtedy mistyczne teksty Wschodu i Zachodu, religijne pozycje różnych religii szukając w nich mojej koncepcji Boga. Jedyne, co wiedziałem to tyle, że nie chcę być w wierze, w której zostałem wychowany. Wkrótce koncepcje zaczęły mi się mieszać, podobnie jak teksty i osoby mistyków. 

Wtedy, pokazując Synom filmy mojej młodości, obejrzeliśmy Gwiezdne Wojny i w pewnym momencie pomyślałem: właściwie, dlaczego nie?

Kościół Jedi istnieje, posiada nawet pewną popularność. Nigdy nie nauczyłem się ich zasad, choć nie są trudne. Postanowiłem nie zgłębiać tekstów, a Gwiezdne Wojny oglądać z przyjemnością. 

I wciąż piszę na wszelkich rocznicach trzeźwości: Niech Moc będzie z Tobą. Jakkolwiek Ją pojmujesz. 

Codziennie napiszę kilka słów medytacji, otuchy lub rozważań dla siebie i tych, którzy chcą i będą chcieć czytać. W 2024 będę korzystać z książki „A Simple Way: 365 Life Changing Thoughts and Meditations to Bring You Joy”, wydaną przez Geeko Publishing. Piszę swoje refleksje, przemyślenia, co czuję - bez poprawiania, korekty, zastanawiania. Dzielę się doświadczeniem, siłą i nadzieją.  Jak na mityngach AA.  Jeśli znasz kogoś, kto ma trudność z czytaniem, a uważasz, że to, co piszę może pomóc - notki są dostępne w formie nagrań na Youtube. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości