185 obserwujących
1710 notek
1386k odsłon
  500   0

Cytujemy Hitlera

Pewien Paradnik24 podrzucił mi ciekawy link:

http://bezprzesady.pl/aktualnosci/co-hitler-myslal-o-polakach

Zacytujmy z tego linku Adolfa Hitlera:

"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie… Polacy według mojej opinii oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Guberni, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobili sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany.
Na podstawie ostatnich badań, prowadzonych Reichsrassenamt uczeni niemieccy doszli do przekonania, że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem polaków dałoby doskonałe wyniki"

(ponoć z tajnego memoriału Hitlera skierowanego do Himmlera 4 marca 1944 roku, ponoć za "Głosem Wielkopolski" z 1947)


Notka inspirowana też m.in. tym, że w ramach przygotowań do statusu Europejskiej Stolicy Kultury w Gdańsku zaczęły odpadać elewacje, a co tam spod nich wyłazi, to nie powiem, bo określonych symboli nie wolno eksponować.  

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale