Wojciech Bojarski Wojciech Bojarski
284
BLOG

PiS - PO - Jedno zło

Wojciech Bojarski Wojciech Bojarski Partie polityczne Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
❗️Od lat mówię, że PiS z p. Morawieckim tudzież PO z JE Donaldem Tuskiem to w istocie substytucyjne łotrostwo. Znowu zacząłem zauważać tendencję do marginalizowania istotnych dla Polski spójności programowych oraz eksponowania didaskalicznych różnic. Poniżej postaram się udowodnić i opisać bliźniacze poglądy POPiSu. ❗️

❗️Stosunek do UE

 Zarówno PiS, jak i PO charakteryzują się postawą uległą wobec Brukseli. Obie te partie realizują program deprecjacji podmiotowości Polski. Jest jednak jedna różnica – Prawo i Sprawiedliwość czyniło to, ale niechętnie. POPiS hołdowało bądź wprowadzało m.in. Traktat lizboński, KPO oraz Fit for 55 (ograniczający emisję CO2 o 55% do 2035 roku (sic!).
image

❗️ Poglądy ekonomiczne

 P. Mateusz Morawiecki od 2015r. realizował program partii Razem, czyli najbardziej nachylonej partii politycznej w Polsce w lewo. JE Donald Tusk natomiast już w 2013r. przyznał, że „jest trochę socjaldemokratą”. Obaj panowie trwają w przesądach o możności dokonania racjonalnej alokacji zasobów w gospodarce o ustroju socjalistycznym, czego przykładem jest pozostawienie monopolu NFZ, państwowej edukacji oraz dotowanie kultury, sportu, dokonywanie inwestycyj państwowych.
image

❗️Poglądy społeczne

 Cały pogląd na sprawy społeczne PiSu, jak i PO wywodzi się z przekonia o wyższości państwa opiekuńczego (welfare state) nad państwem minimum. Przyjmują oni w swych działaniach rolę paternalisty, który lepiej wie jak wychować i zaopiekować się jednostką niż sama jednostka. Utrzymywanie państwowego systemu emerytalnego, jeden, arbitralnie narzucony system edukacji dziatwy szkolnej i młodzieży, regulowanie przez państwo stosunków pracy, rozbudowany redystrybucjonizm na pomoc społeczną, kampanie antynikotynowe, zakazy i nakazy dotyczące sposobu dysponowania własnym ciałem i wiele innych programów jasno wskazują, że p. Morawiecki ma tożsame poglądy z JE Donaldem Tuskiem na wiele spraw społecznych.
image

❗️Wojna na Ukrainie

 Obie organizacje na początku wojny Rosjan z Ukraińcami uległy egzaltacji. Wszystkie działania PiSu polegające na bezwarunkowej pomocy jednej ze stron znajdowały poparcie wśród Platformy. W wyniku tejże egzaltacji doszło do rozszerzenia programów socjalnych na uchodźców z Ukrainy, co spowodowało zwiększenie się popytu na uchodźctwo.
image

❗️ Podsumowując, nie można przyjmować retoryki głoszącej rzekomą odmienność tych dwóch partyj. Jak wskazałem wyżej, w najważniejszych dla Polaków i państwa polskiego sprawach oni się ze sobą zgadzają! Nie dajcie się zwieźć doraźnym komunikatom, ani nagłówkom propagandowym. Cykl POPiS zaczął się od początku.
image

Wojciech Bojarski


Moje media społecznościowe:
Twitter: https://twitter.com/WojciechBojarsk

Przedwcześnie rozpolitykowany młodzieniec. Paleolibertarianin, monarchista.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka