130 obserwujących
435 notek
1446k odsłon
5829 odsłon

Hałas nad tą trumną

Wykop Skomentuj210

“De mortuis nihil nisi bene” - mówi mądra maksyma, a jeśli ktoś nie może “bene” to przynajmniej powinien “nihil”. Czyli przyciszyć się.

W Salonie24 – na odwrót. Na samym szczycie SG wiszą teksty, które śmierć Andrzeja Leppera na różne sposoby rozbebeszają politycznie. Co jeden to głupiej – ale żaden nie dostrzega ohydztwa zawartego w takiej politycznej nekrofilii. Niestety, nie widzi tego chyba też administrator, kwalifikujący teksty na Stronę Główną

Oto jedna hiena cmentarna od razu, w kilkanaście godzin po znalezieniu zwłok, mianuje śmierć Andrzeja Leppera „politycznym morderstwem” (naprawdę, nie zmyślam, proszę sobie przeczytać tkwiący dumnie na szczecie SG tekst „Rolexa”), a następie wylicza ofiary innych „morderstw” politycznych „Ubekistanu”, wśród których są wszystkie ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Czy można jeszcze głupiej? Można. Oto druga hiena cmentarna poświęca cały swój wpis wyprzedzającemu atakowi na tych, którzy będą chcieli powiązać śmierć Leppera z PiS-em i uczynić z tego oręż przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu. „Już wiadomo, że jego zwłoki nie będą zostawione w spokoju, dla rządowych mediów jest wart tyle, ile może zaszkodzić PiSowi i Jarosławowi Kaczyńskiemu”. Czyli mniejsza że zmarł człowiek, nieszczęście polega na tym, że ktoś może – fałszywie i oszczerczo rzecz jasna – zasugerować, że Kaczyński miał kiedyś z Lepperem na pieńku. To się nazywa perspektywa monotematyczna! Nie wierzycie? Zajrzycie do wpisu „Seawolfa”.

I tak hieny cmentarne jak zwykle, nie wykorzystują kolejnej okazji, by siedzieć cicho, gdy akurat tak należy i wypada. Taka ich hienia natura. Ale czy taki ma być Salon24?

Aby było jasne: Salon24 jest oaza wolności, publikują tu wszyscy, bez cenzury – i bardzo dobrze. Ale ten maleńki procent napisanych tekstów, które wchodzą a SG, stanowi naszą wizytówkę. Dlaczego mają na niej widnieć hieny cmentarne?

 

Wykop Skomentuj210
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale