Blog
Polityka jest misją
Grzegorz Wszołek - gw1990
Grzegorz Wszołek - gw1990 gw29ster@gmail.com
282 obserwujących 1281 notek 3957801 odsłon
Grzegorz Wszołek - gw1990, 30 marca 2017 r.

Wariaci są nie tylko w KOD i opozycji. W prawicowym Twitterze ich nie brakuje

12107 101 2 A A A

1. Idziecie do restauracji i zamawiacie pizzę. Zwracacie uwagę kelnerowi, że ser brzydko pachnie i wam się to danie, ogólnie mówiąc, nie podoba. A kelner na to z oburzeniem: "To proszę sobie iść na Floriańską, tam to mają pizzę z przeterminowanymi pomidorami! Do widzenia!".

2. Rozmawiacie z sąsiadem i gdy rozmowa zeszła na temat samochodów, mówisz: "Te Mazdy 6 to są niezłe samochody, porządny silnik, ale rdza nie odpuszcza i to jest do bani". Sąsiad na to z wyrzutem podnosi głos: "A co, może lepsze są BMW z takim zużyciem paliwa i drogimi częściami?!".

Co do pierwszej sytuacji - kelnera uznalibyśmy za debila i już nigdy więcej byśmy do tej restauracji nie przyszli. To znaczy: zrobiłby tak każdy, kto nie jest masochistą. A sąsiada, który by odburknął w normalnej rozmowie, zbylibyśmy wzruszeniem ramion i już nigdy z nim pod klatką nie stali. Na Twitterze jednak ogromna część internautów - niezależnie, czy mowa o fanatykach KOD, PO, Nowoczesnej, Eurokorpusu, Caracali czy prawicy - zachowuje się zupełnie inaczej niż w rzeczywistym życiu. Bo tego typu frazy w realnej dyskusji, wypowiedziane twarz w twarz, wykluczałyby ich z grona ludzi nie tylko cywilizowanych, ale normalnych.

Ale na tym, naturalnie, nie koniec. Pewna pani, mieniąca się prawicową, bardzo się zagotowała, że ośmielam się krytykować "Wiadomości". Wtryniła się między wódkę, a zakąskę i zaczęła pisać: "dno! bez kultury" itd. Zwróciłem szanownej pani uwagę, po spojrzeniu na jej profil, że pierwsze co wyskakuje, to zdanie: "Chciałabym zobaczyć świadectwo Petru z 8 klasy szkoły podstawowej! Czy aby nie była to szkoła specjalna?" z dodanym hasztagiem "W tyle wizji". Najwyraźniej internautka liczyła, że jej obraźliwy wpis nie tylko na temat Petru, ale osób z upośledzeniem umysłowym, trafi na wizję. Nie oglądałem akurat wczoraj tego programu, więc nie wiem, czy przytoczony post się pojawił na wizji. Gdy postanowiłem zwrócić uwagę, że jako osoba prawicowa posługuje się obrzydliwym językiem i obraża niepełnosprawnych, przeczytałem w odpowiedzi, że jestem "obrońcą Petru". Na tym się jednak, naturalnie, nie skończyło. Postanowiłem z niej lekko zadrwić i przyjmując poetykę oponentki, zwróciłem uwagę, że tylu emotikonek (czyli "buziek" dla niezorientowanych) w postach używają chyba w szkołach specjalnych. Skoro porównanie kogokolwiek do absolwenta szkoły specjalnej nie jest obraźliwe, to dlaczego nie wykorzystać tego argumentu w odniesieniu do samego pomysłodawcy?

Co się wydarzyło? Akolici internautki, a było ich przynajmniej kilku, donieśli do redaktora naczelnego "GPC", Tomasza Sakiewicza, że jestem chamem, obrażam kobietę porównaniem do szkoły specjalnej i w ogóle jak ktoś taki, jak ja, może pisać w "niezależnej". Oczywiście dupki - bo tak trzeba nazywać donosicieli, którzy manipulują screenami - nie wiedzą, że piszę jedynie od czasu do czasu w "GPC", a niezależna po prostu korzysta z tych tekstów. Publicystykę - rzadką w moim wypadku - w "GPC" bardzo sobie cenię z jednego prostego powodu: redakcja tylko od święta zmieni mój wyraz w tekście. Trochę prywaty, ale teraz do rzeczy.


image


Następnie obwieściłem pani EdycieMF, zasypującej mnie przezabawnymi minkami, że: "w szkole specjalnej też tyle używają? Radzę sprawdzić!". I ten wpis natychmiast został przez prawicowych talibów zescreenowany i wysłany do niezależnej, GP i gdzie tylko się da. "Chamstwo! Czy ten Wszołek dla was pracuje!" - oburzali się, stosując perfidną metodę manipulacji.

Manipulacji, którą sami piętnują w przypadku TVN, "Gazety Wyborczej" i "antypolskich mediów", fake newsów, a z doskonałą wprawą tworzą. Bo przecież dla nich nie ma znaczenia, że to ktoś inny wymyślił argument ze szkołą specjalną i w odniesieniu do nielubianego polityka. Niegodziwością jest przecież to, gdy stosuje się taki "argument" w dyskusji z niewłaściwą osobą. Czytaj: możesz sobie nazywać jak chcesz, wyzywać od najgorszych Petru, Komorowskiego, Lisa, Michnika czy Schetynę, ale dokładnie tego samego nie wolno ci robić w stosunku do tych, których popieram, cenię czy szanuję.

Hipokryzja, zakłamanie i podłość tych, którzy na sztandarach - czyli w opisach - mają "Boga, Honor, Ojczyznę". I nie, to nie są żadne boty czy opłacane trolle. Jestem pewien, że to zwyczajni ludzie, piszący to wszystko z własnej, nieprzymuszonej woli. I to jest w tym wszystkim chyba najgorsze. Prawicowy betonie - często nie różnisz się w podłości i wyzwiskach od swoich adwersarzy.

Czy ktoś tę jatkę, doskonale widoczną na przykładzie mediów społecznościowych, zatrzyma? Myślę, że wątpię. Trudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której Schetyna zwraca się do paradujących z caracalami na głowach, by przestali się wygłupiać i ograniczyli życzenia śmierci dla polityków PiS. Tak samo niemożliwym jest apel Kaczyńskiego do nakręconych sporem zwolenników, by przestali obrażać wszystkich dookoła tylko dlatego, że ktoś ma inne poglądy i nie musi być z góry resortowym dzieckiem, agenturą czy zwolennikiem układu. Może i politycznym liderom czasami ręce opadają, gdy czytają twórczość swoich elektoratów, ale za nic nie pozwolą sobie na utratę poparcia. Cierpi na tym zdrowy rozsądek.

I jeśli za krytyczne opinie bez obrażania na temat: TVP, polityków PiS, prawicowych internautów albo KOD, histerycznej opozycji i manipulacji liberalnych mediów, mam zapłacić cenę lektury jakichś wyzwisk - proszę bardzo. Gotujcie się we własnym sosie.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Wszystkie zamieszczone teksty na tym blogu należą do mnie i mogą być kopiowane do użytku publicznego tylko za moją zgodą.

image Grzegorz Wszołek
image
Utwórz swoją wizytówkę

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękuję! Pozdrawiam
  • Z grubsza podzielam Pański pogląd :) Ale jeśli czytałby Pan Twittera, nabrałby Pan...
  • Nie chodzi o Brukselkę i dziennikarza, tylko to, że nagminnie pani obraża i bawi się w...

Tematy w dziale Kultura