248 obserwujących
1101 notek
2002k odsłony
  429   4

Zadyma Tuskańska na Placu Zamkowym – Porady Praktyczne

imagePostawić u wylotu ulicy Świętojańskiej na Plac Zamkowy policyjny LRAD. Naturalnie nie po to, żeby kogokolwiek rozpędzał dźwiękami wysokiej częstotliwości, to nie Ameryka, to jest polskim prawem zakazane, całkiem jak przechodzenie nie po pasach, albo przekraczanie dozwolonej szybkości maksymalnej, czego naturalnie w Polsce z powodu nielegalności takiego czynu nikt nie robi.

https://bezprawnik.pl/lrad-a-prawo/

Niech LRAD chodzi tylko w trybie głośnika.

Co prawda nielegalność dźwięku wysokiej częstotliwości jako środka przymusu bezpośredniego to dosyć naciągana wykładnia, bo takie np. środki pirotechniczne o właściwościach ogłuszających są dozwolone, no ale do sędziego Tuleyi nie pójdziemy. Tylko jako głośnik zatem.


LRAD mocy ma tyle, że już za pierwszym wezwaniem do rozejścia się Donald będzie musiał pilnie zmieniać spodnie. Ponieważ naturalnie zadymiarze tuskańscy się nie rozejdą, podłączyć wtedy na wejście Dzieła Zebrane Dody, albo "Listę Przebojów 1950", albo "Rotę", która działa na jurgieltników jak woda święcona na Mefistofelesa, albo Orkiestrę Reprezentacyjną WP. Potem potencjometr na jedenastkę i jedziemy.

W promieniu 650 metrów będzie widać jak tuskańscy mówcy ruszają ustami, ale nic nie będzie słychać. Publiczne odtwarzanie Dody nie jest zakazane, trzeba jej tylko będzie zapłacić tantiemy ZAiKSu. Prawa autorskie do większości pieśni socjalizmu realnego oraz do "Roty" (1910) wygasły, więc można je odtwarzać bezpłatnie.

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo