258 obserwujących
1192 notki
2136k odsłon
  335   3

Kret?

image


image


https://www.gov.pl/web/dyplomacja/jaroslaw-marek-nowak-nowym-pelnomocnikiem-ministra-spraw-zagranicznych-ds-kontaktow-z-diaspora-zydowska


Jarosław Marek Nowak nowym pełnomocnikiem Ministra Spraw Zagranicznych ds. kontaktów z diasporą żydowską
06.07.2021

Społecznik i przedsiębiorca będzie odpowiadał za prowadzenie działań na rzecz rozwoju relacji polsko-żydowskich i współdziałanie w tym zakresie z właściwymi komórkami organizacyjnymi Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Swoją funkcję objął z dniem 6 lipca br.

Jarosław Marek Nowak (ur. 1969) w Łodzi jest magistrem administracji, absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. W przeszłości piastował stanowiska kierownicze w podmiotach zajmujących się działalnością turystyczną i promocyjną, m.in. był dyrektorem obszaru Ekspansji Zagranicznej Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Brał również udział w projektach organizowanych w ramach Polskiego Roku w Izraelu przez Instytut Adama Mickiewicza.

Nowy pełnomocnik od lat 80. XX wieku jest zaangażowany w dialog polsko-żydowski. Współpracował m.in. z organizacją zrzeszającą Żydów - dawnych Łodzian w Izraelu i z diasporą żydowską w Kanadzie. Był organizatorem obchodów 60. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto w Łodzi w 2009 r. W tym samym roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego za wkład w pojednanie polsko-żydowskie.

Biegle włada językami angielskim i rosyjskim, zna również język niemiecki.

 
Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw ZagranicznychCoś tu zdecydowanie nie gra.

Urodzony w 1969 roku, "od lat 80. XX wieku zaangażowany w dialog polsko-żydowski". To znaczy, był zaangażowany w dialog polsko-żydowski jako dziecko, nastolatek, maturzysta lub student pierwszych lat Uniwersytetu Łódzkiego? 

Takie miał hobby, czy ktoś mu tą tematykę podsunął?

Lata 80. XX wieku to 1980-1989. Nowak miał wtedy 11-20 lat.

(...) "piastował stanowiska kierownicze w podmiotach zajmujących się działalnością turystyczną i promocyjną, m.in. był dyrektorem obszaru Ekspansji Zagranicznej Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu".

PAIH nazywa się tak od 2017 roku, poprzednio (2003-2017) Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. (PAIiIZ), poprzednio (1992-2003) Państwowa Agencja Inwestycji Zagranicznych, poprzednio (1967-1992) Polska Agencja Interpress, matecznik wywiadu PRL.

Kto się w swojej karierze choć połą płaszcza otarł o to towarzystwo, nie powinien być wpuszczany do MSZ dalej niż na portiernię.

Kto rekomendował lub forsował jego nominację? Kto zatwierdzał certyfikaty bezpieczeństwa osobowego jakie musiał uzyskać jako pracownik MSZ? Kto był jego przełożonym odpowiedzialnym za nadzór? Z kim konkretnie współpracował w organizacji zrzeszającej dawnych Łodzian w Izraelu? Z kim jeszcze rozmawiał w Izraelu? 

I wiele innych ciekawych pytań. Na przykład: czy powinien odpowiadać z art. 129 kk, czy też cała sprawa rozejdzie się po kościach przy akompaniamencie zwyczajowego postękiwania 'oj tam, oj tam'?


Art. 129.
Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

.Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale