258 obserwujących
1191 notek
2135k odsłon
  585   3

Pytanie do ekologistów

Ile pierdzących krów należy zarżnąć i ile samochodów osobowych wyłączyć z użycia, aby skompensować trwającą od około 30 godzin erupcję podwodnego wulkanu Hunga Tonga Hunga Ha'apai na Pacyfiku?

Służba geologiczna Tonga donosi, że erupcja ma charakter ciągły, a kolumna pyłów, dymu i gazów (para wodna, CO2, CO, SO2, metan i wodór) ma 5km szerokości u podstawy i 18-20km wysokości. Kogo należy ukarać lub przynajmniej zaskarżyć do TSUE za tak haniebną emisję gazów cieplarnianych (CO2, metan, para wodna)?


Wulkan jest na dnie morskim, obok bezludnej wyspy oddalonej o 65 km od głównej wyspy archipelagu Tonga. Zdjęcia wykonane dzisiaj przez wulkanologów z Tonga Geological Service, okrążających centrum erupcji łodzią patrolową marynarki wojennej w odległości około 3km. Erupcja jest rozwojowa, więc trzeba do tego mieć niepospolite cojones, duże i owłosione.


W erupcji tej wielkości, mówimy o emisjach rzędu milionów ton CO2 na godzinę. Metan, 16-krotnie skuteczniejszy od CO2 jako gaz cieplarniany, oszacuje się później.

Przeliczcie to sobie na emisje Fiata seicento...image


image


image
Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości