Stary Wiarus Stary Wiarus
363
BLOG

Opcja zero – Przyczyny

Stary Wiarus Stary Wiarus Bezpieczeństwo Narodowe Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
"Premier ma twardy orzech do zgryzienia. Tu trzeba naprawdę wiele pracy włożyć w odtworzenie tego co konkretnie zostało 'spalone', przekazane służbom obcego państwa, jakie osoby i procedury są stracone" – płk Grzegorz Małecki, oficer służb specjalnych od 1992 roku, 1992-2002 w UOP, 2004-2007 doradca Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, 2005-2008 sekretarz Kolegium ds. Służb Specjalnych w KPRM, 2007-2013 doradca Szefa Agencji Wywiadu, 2009-2012 w dyplomacji, 2015-2016 p.o. Szefa Agencji Wywiadu, 2016 szef Agencji Wywiadu.

Spisane będą czyny i rozmowy


1.Czy b.sędzia Tomasz Szmydt przekazał białoruskiej KGB/rosyjskiej FSB dane osobowe funkcjonariuszy ABW, SKW, AW i/lub SWW do jakich miał dostęp w ramach pełnienia swoich obowiązków służbowych w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie?


Zob. https://www.pap.pl/aktualnosci/plk-malecki-straty-wynikle-ze-sprawy-sedziego-szmydta-sa-niepowetowane (B. szef Agencji Wywiadu płk Grzegorz Małecki dla PAP nt. dostępu Szmydta do danych osobowych funkcjonariuszy służb specjalnych)

2. Czy 'Porozumienie Pomiędzy Służbą Kontrwywiadu Wojskowego Rzeczypospolitej Polskiej a Federalną Służbą Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej o Współpracy i Współdziałaniu w Obszarze Kontrwywiadu Wojskowego' podpisane 11 września 2013 roku w Petersburgu pozostaje w mocy?


Biorąc pod uwagę że:

– Premierem RP jest obecnie ten sam Donald Tusk, który jako premier RP w grudniu 2011 roku wyraził zgodę na nawiązanie współpracy pomiędzy SKW i FSB i nigdy tej zgody nie wycofał,

– Zastępcą Szefa SKW jest obecnie ten sam płk Krzysztof Dusza, który był zaangażowany w nawiązanie wpółpracy SKW-FSB i był Zastępcą Szefa SKW w dniu podpisania Porozumienia,

– Porozumienie nie zostało rozwiązane przez stronę polską ani przez stronę rosyjską w myśl procedury przewidzianej w jego Artykule 11,

istnieje uzasadniona presumpcja dalszego obowiązywania Porozumienia.

3. Czy b.sędzia Tomasz Szmydt działał w swoich kontaktach z KGB Białorusi i/lub FSB Federacji Rosyjskiej na polecenie, w imieniu lub za wiedzą SKW,  wykonując postanowienia Artykułów 2 i 5 Porozumienia?

RAPORT PAŃSTWOWEJ KOMISJI DO SPRAW BADANIA WPŁYWÓW ROSYJSKICH NA BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W LATACH 2007-2022.Zobacz galerię zdjęć:

emigrant (nie mylić z gastarbeiterem)       

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo