Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
221 obserwujących 822 notki 1641073 odsłony
Stary Wiarus, 31 maja 2017 r.

Ewa Capone Kopacz

352 6 0 A A A

Jak powszechnie wiadomo,  p. Alphonse Gabriel Capone został skazany w 1931 roku  na 11 lat więzienia nie za morderstwa, wymuszenia i nielegalny handel alkoholem, tylko za zaległości podatkowe. W ten sposób prokuratura stanu Illinois ominęła trudności dowodowe spowodowane zmową milczenia przyjaciół i współpracownikow p. Capone.


Czy coś stoi na przeszkodzie, aby Ewa Kopacz dostała dwa lata więzienia za współsprawstwo i pomocnictwo (art. 18 § 3 kk) w popełnieniu przestępstwa profanacji zwłok (art. 262  § 1 kk)?

Naturalnie bez zawieszenia, z powodu szczególnej zuchwałości w popełnieniu czynu zabronionego. Po roku w celi zbiorowej zakładu karnego dla kobiet możemy porozmawiać o zwolnieniu warunkowym, w zamian za zeznania przeciw Tuskowi i Sikorskiemu.

Immunitet poselski? Wolne żarty. Ewa Kopacz nie była w Moskwie jako poseł, a jej czynności tam nie miały nic wspólnego z wykonywaniem mandatu poselskiego. Zresztą immunitet poselski Sejm RP może uchylić bezwzględną większością głosów.

Odpowiedzialność tylko przed Trybunałem Stanu, a nie przed sądami powszechnymi? Ta zasada nie stosuje się do przestępstw pospolitych.Reżim odbywania kary zwykły, żadnych przywilejów. 

Ponieważ według PO seryjny samobójca nie istnieje, nie ma także potrzeby kosztownego monitoringu celi.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image
BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Te marzenia z 1983 roku to w wielu aspektach dość utopijne były: sklepy miały być pełne,...
  • Z ust żeś mi pan to wyjął. Niech niczego nie pilnują. Niech piją co chcą, z kim chcą, w...
  • Abp. Głódź, o ile wiem, znany był głownie z zamiłowania do napojów wyskokowych. Picie jest...

Tematy w dziale Polityka