Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
226 obserwujących 863 notki 1707244 odsłony
Stary Wiarus, 12 czerwca 2017 r.

Sen nocy letniej

1141 29 0 A A A

Prezydent Donald Trump ma aktualnie poważne zapotrzebowanie w polityce wewnętrznej na neutralizację narracji,  w myśl której Rosjanie mieli działać na jego korzyść i dopomóc mu w wygraniu wyborów prezydenckich.

Prezydent Donald Trump ma aktualnie poważne zapotrzebowanie w polityce zagranicznej na środek zdyscyplinowania Niemiec, których polityka obronna i migracyjna ewidentnie Stanów Zjednoczonych nie zachwyca. Zapotrzebowanie jest pilne, ponieważ Niemcy będą gospodarzem najbliższego szczytu G-20.

 Prezydent Donald Trump ma przybyć dn. 6 lipca 2017 r. z wizytą do Warszawy jako pierwszej stolicy europejskiej jaką odwiedza, w przeddzień otwarcia szczytu G-20. To pierwszeństwo jest znaczące samo w sobie, a jeszcze bardziej znacząca jest zapowiedź, że prezydent Trump zamierza wygłosić w Warszawie tyleż ważne, co i całkowicie tajemnicze przemówienie.

 

And what if…...po wstępnych komplementach dla gospodarzy, prezydent Stanów Zjednoczonych odchrząknie i powie:

 

"Znany jest mi  ból narodu polskiego po tragicznej stracie jego Prezydenta, First Lady, oraz elity politycznej i wojskowej kraju w katastrofie lotniczej w Smoleńsku w dniu 10 kwietnia 2010 roku. Chciałbym powiedzieć z tego miejsca, że Stany Zjednoczone nie uważają tego zdarzenia za wypadek. Twierdzenia urzędników poprzedniej administracji USA jakoby było inaczej, to fake news. Dlatego przekazałem dziś na ręce Pana Prezydenta Andrzeja Dudy obszerny materiał dowodowy bezspornie wskazujący rzeczywistych sprawców tej tragedii. Stany Zjednoczone  uważają, że odpowiedzialność, tak polityczną jak i prawną, za tragedię smoleńską ponoszą najwyższe władze Federacji Rosyjskiej. Stany Zjednoczone dołożą wszelkich starań by winni ponieśli konsekwencje swoich działań."

 

lub po prostu:

 

"Stany Zjednoczone uważają, że odpowiedzialność za tragedię smoleńską ponosi Mr Vladimir Putin".

 

W jednym i drugim wypadku, cała narracja polityczna w USA zorientowana na pokazanie Donalda Trumpa jako marionetki sterowanej przez Władimira Putina wali się z trzaskiem w ciągu kilku minut. Zostaje natychmiast zastąpiona nawałnicą spekulacji, co teraz zrobi Putin.

Angela Merkel, sina z wściekłości, zostaje automatycznie gospodarzem garnizonu wojsk amerykańskich w stanie najwyższej gotowości bojowej na wypadek ataku jej rosyjskiego ulubieńca na terytorium Niemiec, i nie może zrobić nic, by tą gotowość obniżyć i odzyskać zaufanie Moskwy.

 Kierownictwo PO składa w sekretariacie na Nowogrodzkiej plik podań o przyjęcie do PiS i czeka w ciszy na ulicy, boso, we włosienicach, z ogolonymi głowami posypanymi popiołem, na ich rozpatrzenie. Daniel Olbrychski umiera w swoim mieszkaniu na skutek zatrucia alkoholem. Krystyna Janda umiera na scenie swego teatru na apopleksję.  Ojciec Tadeusz Rydzyk haruje jak koń po 12 godzin dziennie w konfesjonale w Toruniu, wysłuchując spowiedzi byłych członków KOD. Pułkownik Mazguła leży krzyżem na Jasnej Górze. Kot Jarosława Kaczyńskiego mruczy głośno jak nigdy.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image
BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Ronald Lasecki  Czy ja panu w jakimkolwiek stopniu przeszkadzam kochać Rosję? Serdecznie...
  • @Kubuś Puchatek  Nie życzę im źle, pod warunkiem że mieszkają możliwie daleko ode mnie.
  • W takim razie, zdanie "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi" też nie jest polskie?

Tematy w dziale Polityka