5 obserwujących
59 notek
38k odsłon
287 odsłon

Gdy grabież (i arogancja) staje się sposobem życia

Wykop Skomentuj12

"Pan marszałek nie naruszył prawa i obyczajów, chcę to podkreślić. No, ale jeśli poważna część opinii publicznej ma inne zdanie, to w związku z tym decyzja pana Kuchcińskiego jest dowodem postawy: "słuchać Polaków, służyć Polsce" - przekonywał Jarosław Kaczyński.

Ja na to żyjącym w XIX wieku Frédériciem Bastiatem:

Gdy grabież staje się sposobem życia dla grupy ludzi, na przestrzeni czasu stworzą oni dla siebie system prawny, który usprawiedliwi ich działania i kodeks moralny, który będzie go gloryfikował.


PS.

Pan prezes dalej jedzie:

@300polityka

Kaczyński: Tusk odbył jako premier 281 lotów do Gdańska. Odbył też szereg podróży do krajów egzotycznych, atrakcyjnych turystycznie, ale co do sensu politycznego tych wyjazdów można było mieć pewne wątpliwości.

Ja na to: panie prezesie, pan opowie ile to razy (141 w ciagu 2 lat) prezydent Lech Kaczyński latał do Juraty i ile to państwo polskie kosztowało. Opowie pan może tez jaki to niesłychany sens polityczny miała podróż pana prezydenta do Japonii (jak pamiętamy: cesarz się rozchorował, pan prezydent zwiedził przedszkole - było cos jeszcze?).

No i:

@Obcy8pasazer

W odpowiedzi do @300polityka

Abstrahując od tego, że Premier i Prezydent bez ochrony nie mogą podróżować (marszałek może), a Tusk większość podróży odbył samolotem rejsowym, częstotliwość lotów Tuska wychodzi 3,4/msc, a Kuchcińskiego 7,8/msc.

Takie tam szczegóły... dla pelikanów nieistotne.

04:49 - 8 sie 2019

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka