3 obserwujących
803 notki
45k odsłon
  30   0

Jeśli popełniłeś błędy Tomasza, nie będziesz mógł powitać Pana

Przyjaciele, czy pamiętacie małą wiarę Tomasza z Biblii? Kiedy usłyszał wiadomość o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, musiał osobiście zobaczyć Pana, aby uwierzyć w fakt, że Pan Jezus zmartwychwstał. Kiedy naprawdę zobaczył zmartwychwstałe ciało Chrystusa i ślady po gwoździach na rękach Pana Jezusa - uwierzył, ale został upomniany i zganiony został przez Pana Jezusa w słowach: „Tomaszu, uwierzyłeś, ponieważ mnie ujrzałeś. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli” (Ewangelia Jana 20:29). Tomasz stracił uznanie w oczach Pana ponieważ polegał na tym co widzi a nie kierował się wiarą w Pana, przez co stracił swoje zbawienie. Porażka Tomasza jest dla nas poważnym ostrzeżeniem, dla nas, którzy witamy powrót Pana. Jesteśmy teraz w końcowym etapie dni ostatecznych, a proroctwa Pana zasadniczo wszystkie się wypełniły i wiele osób stało się świadkami powrotu Pana. Kiedy ci, którzy naprawdę wierzą w Boga, słysząc wieść o powrocie Pana, powitali Pana, aktywnie poszukując i badając. Jednak niektórzy ludzie najpierw muszą zobaczyć Pana w duchowej postaci, przychodzącego na obłoku, zanim uwierzą, że Pan powrócił, w innym przypadku nie uwierzą. Czy to że Tomasz musiał zobaczyć Jezusa na własne oczy, zanim uwierzy, jest błędem? Czy chcecie powitać Pana tak jak Tomasz? Zatem jaki sposób witania powrotu Pana jest właściwy? Uwierzyć i przywitać, czy czekać by zobaczyć a potem uwierzyć? Pan Jezus daje dobrą radę!

Pan Jezus powiedział: „Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz nie możecie tego znieść. Lecz gdy przyjdzie on, Duch prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę. ” (Ew. Jana 16:12-13). „Moje owce słuchają mego głosu i ja je znam, a one idą za mną” (Ewangelia Jana 10:27). „Oto stoję u drzwi i pukam. Jeśli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wejdę do niego i spożyję z nim wieczerzę, a on ze mną”. (Objawienia Jana 3:20)


Bóg Wszechmogący mówi: „Zatem, skoro szukamy śladów Boga, musimy szukać Jego woli, Jego słów, Jego wypowiedzi – ponieważ tam, gdzie wypowiadane są nowe słowa Boga, tam jest Jego głos, a tam, gdzie są Jego ślady, tam też są Jego uczynki. Tam, gdzie jest wyraz Bożej obecności, tam Bóg się pojawia, a tam, gdzie On się pojawia, tam istnieją prawda, droga i życie”.

„Gdziekolwiek pojawia się Bóg, tam też wyrażona zostaje prawda i tam będzie głos Boga. Tylko ci, którzy potrafią zaakceptować prawdę, będą w stanie usłyszeć głos Boży i tylko tacy ludzie są godni tego, żeby być świadkami pojawienia się Boga”.


Widać, że kiedy Pan przyjdzie ponownie, przemówi do nas, więc Pan puka do drzwi ludzkich serc, aby znaleźć swoje owce. Dlatego najważniejszą rzeczą dla nas, aby powitać Pana, jest szukanie głosu powrotu Pana i zwracanie uwagi na głos Boga. Kiedy usłyszymy głos Boga, przyjmujemy i jesteśmy posłuszni. Tylko tak przywitamy Pana i możemy iść z Nim na ucztę. Jeśli przyjmujemy Pana polegając tylko na naszych oczach i nie zwracając uwagi na słuchanie głosu Boga, jest to całkowicie sprzeczne z wolą Bożą. Z pewnością nie będziemy mogli powitać Pana i zostaniemy skazani przez Pana jak Tomasz. Widać, że tylko zwracanie uwagi na słuchanie głosu Boga jest właściwym sposobem na powitanie powrotu Pana.

Przyjaciele, czy chcecie jak najszybciej powitać Pana? Możecie skontaktować się z nami za pośrednictwem WhatsApp, chętnie podzielimy się z wami nowymi słowami powrotu Pana.

Porozmawiaj z nami na WhatsApp

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale