0 obserwujących
13 notek
5003 odsłony
  194   2

Unia Europejska pod lupą

W UE nie są przestrzegane swobody gospodarcze gwarantowane w traktatach, bo kwitnie lobbing koncernów i jest utrudniana działalność polskich firm transportowych. Organy UE bezceremonialnie łamią prawa, bo wykraczają poza przyznane w traktatach kompetencje i dochodzi do kuriozalnych sytuacji, że jakaś sędzia TSUE jednoosobowo wydaje wyrok negatywnie wpływający na całą gospodarkę Polski! Kiedyś trzeba by wysłać całą armię, by skasować kopalnię i EC w Turowie, a tu jedna osoba nie realizując wymaganego procesu postępowania sądowego - bez przesłuchania stron, bez analizy dowodów w sprawie, bez ekspertyz i opinii - na zasadzie jednoosobowego sądu kapturowego, wydaje wyrok niszczący kopalnię i elektrownię wartości kilkunastu miliardów złotych! Teraz jakieś urzędasy w UE bez kompetencji bezprawnie wstrzymują należne Polsce fundusze na odbudowę po pandemii - łamiąc bezczelnie traktaty!

Jakaś Grupa Trzymająca Władzę uformowana w UE uzurpuje sobie prawo do rządzenia krajami członkowskimi, mimo iż nie przewidują tego traktaty unijne. Nie przestrzega się demokracji, bo UE walczy z rządem PIS, mimo iż został on wybrany w wyniku wolnych wyborów. Atakuje się rząd PIS, bo ten nie przyjmuje modelu „multi-kulti” i nie zgadza się na UE jako federację, lecz żąda poszanowania narodowości, kultury i historii Polski. Podobne ingerencje UE nasila w stosunku do Węgier, które mają identyczne podejście jak Polska.

UE stworzyła własną flagę, hymn i instaluje swoich ambasadorów w wielu krajach świata - jakby była samodzielnym krajem, a nie unią. Mało tego, bo na szczytach państw rozwiniętych, obok głów tych państw, w posiedzeniach bierze udział też ... szefostwo UE. Czyli mamy państwo w państwach! Nie przewidują tego traktaty i te działania są bezprawne!

UE posiada rozbudowaną i niebotycznie rozdmuchaną strukturę administracyjną obsadzaną urzędnikami „po uważaniju”, a nie z wyboru państw członkowskich! Wynagrodzenia urzędników zwalają z nóg. Powołuje się komisarzy o charakterze premierów rządów, mimo iż tego traktaty też nie przewidują. Komisarze bezprawnie narzucają poszczególnym krajom co im wolno, a czego nie. Są tworzone frakcje w parlamencie UE wśród europosłów. Nie ma tego w traktatach. Kto upoważnił do takiej błazenady? Europosłowie wybierani w swoich krajach, są zobowiązani do głosowania wg sumienia i woli swoich wyborców, a nie wg dyscypliny frakcyjnej, którą bezprawnie ustala jakiś fuhrer! Widać, że owej grupie GTW marzy się federacja! Czyli jeden rząd, jeden sąd, jedno prawo, jedna flaga, jeden hymn i jedna armia unijna! NATO tylko w tym przeszkadza! Dlatego GTW negatywnie ocenia działania rządu PIS, bo ten nie tylko wzmacnia polską armię czyli armię NATO, ale blisko współpracuje z USA. Ostatnio GTW otworzyła szampany, gdy Donald Trump nie powtórzył kadencji w USA, bo osłabnie sojusz USA z Polską i Polska armia nie tak szybko się wzmocni po osłabieniu w czasach rządów PO+PSL.

Jak się zastanowić nad działaniem UE, to dziwi, że nie przestrzega się solidarności zapisanej w traktatach. Szczepionki przeciw koronawirusowi nie zostały sprawiedliwie rozdzielone pomiędzy kraje członkowskie. Oba rurociągi Nord Stream w Bałtyku zbudowały Niemcy z Rosją, mimo protestów Polski i innych krajów UE. Z okazji pandemii sprytnie wymyślono, że UE pozyska tańszy kredyt na pokrycie strat po pandemii, który będzie rozdzielony między krajami członkowskimi. To był lep na muchy, bo tymi pieniędzmi steruje GTW w UE i Polsce te pieniądze na odbudowę są bezpodstawnie wstrzymywane. To tylko niektóre przykłady łamania prawa przez organy UE.

Po 17 latach naszej przynależności do UE okazuje się, że w ogólnym bilansie Polska stale traci, bo niby jesteśmy płatnikiem netto, ale 80% pozyskiwanych środków z UE wraca do firm z Niemiec i Francji, bo ich firmy zasilają w produkty rynek w Polsce, a ich supermarkety nie płacą w Polsce podatku! Nawet fundusze reklamowe firm zagranicznych wędrują za granicę, a nie zasilają Polskę. Może się to zmienić, ale firmy zagraniczne w Polsce muszą być opodatkowane - wszystkie i bez wyjątku. Polska nie powinna uczestniczyć w kredycie dla UE, lecz pozyskać kredyt sama dla siebie, bo unia jest tylko w nazwie, a nie w praktyce.

TSUE tylnymi drzwiami kombinuje, by tworzyć i układać system prawny w Polsce na swoją modłę pomijając naszą Konstytucję. Dlatego rząd PIS bardzo dla GTW nie odpowiada, bo nie dość że prowadzi dobrą politykę gospodarczą i społeczną, to Polska od 6 lat szybko i jak mało który kraj podnosi PKB, a gospodarka się rozwija. Jest to nie na rękę Niemcom i Francji, bo Polska miała być tylko rynkiem zbytu dla ich firm.

Nie do takiej UE wstępowaliśmy! Przed referendum akcesyjnym głoszono same zalety UE. Miał być świat idealny miodem i mlekiem płynący. Polacy na to poszli, bo niedawno zrzucili jarzmo socjalizmu. Dzisiaj jednak widzimy jak mocno UE odeszła od zapisów traktatów. Niszczy suwerenność krajów członkowskich dbających o swoją narodowość.

Czas więc na dopilnowanie, by UE działała zgodnie z traktatami. Czas na przywrócenie unii ojczyzn czyli państw autonomicznych ściśle ze sobą współpracujących! Do takiej unii na pewno wróci Wielka Brytania. Czas zmienić strukturę UE i nadać Radzie Europy wyłącznej kompetencji zarządzania unią. W skład RE powinny wchodzić wyłącznie głowy państw członkowskich. Decyzje powinny być wydawane na zasadzie jednomyślności, a nie większości głosów. Pozostałe organy UE mają jedynie wprowadzać w życie decyzje RE. Nie jest potrzebna armia europosłów, bo to darmozjady za nasze pieniądze. TSUE ma działać wyłącznie w zakresie przyznanych w traktatach kompetencji i żadnych jednoosobowych werdyktów, bo sędzia to nieomylny Bóg.

PIS wspólnie z Orbanem powinni taki projekt pilnie zgłosić do przegłosowania w UE. Zapewne większość krajów UE to poprze, bo nie są ślepi na łamanie prawa przez GTW. Jeśli ten projekt przejdzie, UE będzie uratowana i będzie unią państw - w przeciwnym razie się rozpadnie.


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale