0 obserwujących
135 notek
247k odsłon
814 odsłon

Roman Graczyk udowadnia że wciąż jest "człowiekiem Gazety"...

Wykop Skomentuj2

Tytuł ostatniego wpisu Romana Graczyka "Polska szkoła manipulacji" przekonał mnie do zabrania znów głosu.

Bo takim tytułem Roman Graczyk potwierdza, że - wbrew deklaracjom - wciąż, co najmniej mentalnie, siedzi po uszy w dawnym "środowisku".

Bo  kto uczciwie myślący mógłby wpis o manipulacji dokonanej przez człowieka z "Gazety Wyborczej", o którym sam Graczyk w dodatku jasno napisał że ten  "młody Romanowski[...] myśli Blumsztajnem", określić terminem "polskiej szkoły manipulacji", skoro to właśnie krytykowana przez niego "szkoła Gazety"?

I tym samym okazuje się, że dla Graczyka "Gazeta" to wciąż "cały świat" -  "cała Polska", i że być może nawet nie widzi niczego niestosownego w przypisywaniu praktyk jednej "Gazety" właśnie "całej Polsce".

 I co śmieszne za takie właśnie manipulacje Roman Graczyk w swoim wpisie atakuje Romanowskiego (bo nie spodobał mu się tytuł jego tekstu "Esbeckim okiem na "Tygodnik Powszechny"), a sam czyni dokładnie to samo.

Przy lekturze książki Graczyka pamiętajcie o tym.

Bo Graczyk pokazuje że ma na trwale zakodowany sposób myślenia i nawet gdy pisze o lustracji, to często "wybielając" fakty, co pokazał też we wczoraj przedstawionym odcinku.

Gdzie o Macieju Kozłowskim, Roman  Graczyk napisał  "w połowie lat 60., próbowano[sic!] zwerbować go dla współpracy z SB", choć doskonale wie że Maciej Kozłowski "zgodził się na współpracę z SB, jako TW „Witold”, co potwierdził własnoręcznym zobowiązaniem", i że 11 lutego 2011 r. Sąd Okręgowy w Warszawie wszczął postępowanie lustracyjne wobec Macieja Kozłowskiego.

I dzisiejszy wpis Graczyka potwierdza słuszność moich wcześniejszych komentarzy:

Że Graczyk chce siedzieć na barykadzie między prawdą a dawnym środowiskiem...


 

 Uwagi wcześniejsze na ten temat:

 (część 1: FAŁSZYWA TEZA Romana Graczyka - bo to była "cena zaistnienia"...)

(część 2: Różne miary Romana Graczyka z "Tygodnika" i (niedawno) "Gazety"?

(część 3: Jak Roman Graczyk stał się towarzyszem Janusza Palikota...

  

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale