Nie samym njusem żyje człowiek
"Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda." Charles-Maurice de Talleyrand
66 obserwujących
310 notek
622k odsłony
  4877   0

Ech ten niesamodzielny Prezydent...

Gdyby Prezydent RP wybrał W. Wróbla na stanowisko I Prezesa SN byłby niezależny. Wybrał M. Manowską i jest niesamodzielny.

Ciekawe kiedy to inni prezydenci wybierali takich I Prezesów SN, aby sprawić frajdę opozycji? A jeśli nie prezesa SN to czemu poprzednio rządzący nie proponowali szefowania NIK takiemu Karolowi Karskiemu? Ryszardowi Terleckiemu? No a przynajmniej bezpartyjnemu fachowcowi? Można by tak pięknie przecież budować zgodę. Tylu apolitycznych kandydatów. Po co tak wytrwale wybierać wciąż z własnego politycznego grajdołka? 

Oczywiście Prezydent powinien wybrać W. Wróbla. Bo zdobył najwięcej głosów. To przecież logiczne. Nie, to nie jest logiczne. Byłoby, gdyby Prezydent zatwierdzał wybór Zgromadzenia Ogólnego. Prezydent jednak wybiera sam a zatem może wybrać i tego, co głosów dostał najmniej jak i najwięcej. To jest logiczne. I zgodne z prawem.

Szukałem dziś najgłupszego komentarza na portalu Interia do tego, jakże niekonstyucyjnego, wyboru. Prezentuję go in extenso i podkreślam, że napisał go osobnik określający się mianem rozumnego. Oto on, bez poprawek stylistycznych. W ogóle bez poprawek.

"Sparawa jest jednoznaczna. Sąd Najwyższy wybrał sędziego Wróbla na I Prezesa Sądu najwyższego i psim obowiązkiem długopisa było podzienkowac i bezwlocznie zatwierdzić tę nominację! Pisi maliniak znowu złamał konstytucję. Jest to tym razem zbrodnia wobec ludzkości, za co cały cywilizowany świat będzie ścigał kaczych już zawsze. Teraz Sędzia Wróble powinien natychmiast zebrać posiedzenie Sądu i wygasić mandat prezydencki przestempcy konstytucyjnego i zbrodniarza przeciwko ludzkości. Drugim psunięciem Sądu Najwyższego powinno być mianowanie tymczasowego prezydenta, którym może zostać albo P. Marszałek Grodzki albo Rafał Trzaskowski co pozwoli rozliczanie pisoskich zbrodni antychamiast!!".

TVN-ie, choć to nie tylko tyś autorem, gratulacje! Tyś go stworzył, tyś go wyposażył, ty nie dasz upaść jego wierze. 

Sądzie Najwyższy do roboty! Mianować mi tu prezydenta w trymiga!

Dajmy choćby jakiś mały powiat czy coś opozycji. Jakąś enklawę wolną od PiS. Niech tam rządzą lub urządzają. Tam nie będzie bezrobocia, kryzysu, koronawirusa, protegowania swoich, układów... Dajmy, bo z braku władzy ci ludzie popadli w obłęd. Że to nie będzie suwerenny kraj? Oj tam, po co suwerenność w Polandii jak już jest w Niemczech?

Lubię to! Skomentuj265 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka