Blog
zatrzymany
zatrzymany
0 obserwujących 1 notka 1192 odsłony
zatrzymany, 9 kwietnia 2011 r.

Filip Rdesiński zatrzymany i zawieziony na komisariat na Wilczą

Filip Rdesiński, współorganizator manifestacji pod ambasadą rosyjską w Warszawie i dziennikarz "Gazety Polskiej", został zatrzymany przez policję.

Do zatrzymania doszło w tramwaju na Pradze po zakończeniu pikiety. Do Filipa Rdesińskiego podeszło dwóch policjantów w cywilu i bez podania żadnego powodu kazało mu wysiąść. Następnie podjechały dwa radiowozy z funkcjonariuszami w mundurach i dziennikarza przewieziono na komisariat przy ul. Wilczej 21.

Rdesiński obecnie jest przesłuchiwany. 

Spróbowaliśmy się dowiedzieć, co takiego zrobił dziennikarz, że do jego zatrzymania użyto aż takich sił.  - Filip R. został zatrzymany za zakłócanie porządku i rzucanie petard - dowiedział się portal Niezależna.pl w Komendzie Stołecznej Policji. Dlaczego jednak do zatrzymania doszło na drugim końcu miasta, przy pomocy "tajniaków", a nie na miejscu popełnienia rzekomego wykroczenia? Tego nie wiadomo. Adwokatowi Rdesińskiego policja w ogóle nie chciała powiedzieć, za co dokładnie został zatrzymany dziennikarz.

Na komisariacie jest już kilkanaście osób, które przybyły tam w obronie Rdesińskiego, m.in. Tomasz Sakiewicz i Piotr Lisiewicz.

Zachęcamy do przyjścia na komisariat przy ul. Wilczej 21, aby wesprzeć bezpodstawnie zatrzymanego współorganizatora manifestacji pod rosyjską ambasadą.

Opublikowano: 09.04.2011 23:10.
Autor: zatrzymany
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @cameel Dzięki za wyjaśnienie tej historii z telebimami. Nie było to dla mnie do końca...
  • @ http://img31.imageshack.us/img31/8151/gwno.jpg...
  • Dwa filmiki do kompletu

Tematy w dziale