zatrzymany zatrzymany
1344
BLOG

Filip Rdesiński zatrzymany i zawieziony na komisariat na Wilczą

zatrzymany zatrzymany Rozmaitości Obserwuj notkę 13

Filip Rdesiński, współorganizator manifestacji pod ambasadą rosyjską w Warszawie i dziennikarz "Gazety Polskiej", został zatrzymany przez policję.

Do zatrzymania doszło w tramwaju na Pradze po zakończeniu pikiety. Do Filipa Rdesińskiego podeszło dwóch policjantów w cywilu i bez podania żadnego powodu kazało mu wysiąść. Następnie podjechały dwa radiowozy z funkcjonariuszami w mundurach i dziennikarza przewieziono na komisariat przy ul. Wilczej 21.

Rdesiński obecnie jest przesłuchiwany. 

Spróbowaliśmy się dowiedzieć, co takiego zrobił dziennikarz, że do jego zatrzymania użyto aż takich sił.  - Filip R. został zatrzymany za zakłócanie porządku i rzucanie petard - dowiedział się portal Niezależna.pl w Komendzie Stołecznej Policji. Dlaczego jednak do zatrzymania doszło na drugim końcu miasta, przy pomocy "tajniaków", a nie na miejscu popełnienia rzekomego wykroczenia? Tego nie wiadomo. Adwokatowi Rdesińskiego policja w ogóle nie chciała powiedzieć, za co dokładnie został zatrzymany dziennikarz.

Na komisariacie jest już kilkanaście osób, które przybyły tam w obronie Rdesińskiego, m.in. Tomasz Sakiewicz i Piotr Lisiewicz.

Zachęcamy do przyjścia na komisariat przy ul. Wilczej 21, aby wesprzeć bezpodstawnie zatrzymanego współorganizatora manifestacji pod rosyjską ambasadą.

zatrzymany
O mnie zatrzymany

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości