37 obserwujących
2844 notki
710k odsłon
  30   0

Wg Washington Post w Oświęcimiu zabijano niemieckich desydentów, ale nie Polaków

Washington Post / Możliwy zbiorowy grób znaleziony w pobliżu obozu zagłady Auschwitz w Polsce. Makabryczne odkrycie dokonane, gdy niezidentyfikowany mieszkaniec zauważył około 12 ludzkich czaszek


By Ben Feuerherd 


Polski mieszkaniec odkrył coś, co może być wcześniej nieodkrytym zbiorowym grobem na terenie osławionego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz.


Policja i prokuratorzy w kraju badają teraz znalezisko po tym, jak niezidentyfikowany mieszkaniec zauważył około 12 ludzkich czaszek i wiele innych ludzkich kości wzdłuż brzegu rzeki Sola, donosi ABC News.


Według raportu, makabrycznego odkrycia dokonano w pobliżu Oświęcimia na południu Polski, gdy poziom wody w rzece był niski.


Policja bada, czy szczątki są powiązane z obozem zagłady, ale rzecznik Muzeum Auschwitz powiedział ABC Friday, że odkryto je poza jego obwodem.


Ponad milion osób zginęło w obozie podczas II wojny światowej, który został zbudowany przez Niemców podczas Holokaustu.


Większość ludzi zamordowanych w Auschwitz podczas Holokaustu to europejscy Żydzi, ale żołnierze Adolfa Hitlera zabijali tam także rosyjskich żołnierzy  Cyganów, niemiekich dysydentów i innych.Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale