37 obserwujących
2966 notek
743k odsłony
  378   0

The Jerusalem Post/   BYŁY AMBASADOR IZRAELA W POLSCE: INTERPRETACJA SHOAH NETANYAHU JEST

The Jerusalem Post/  

BYŁY AMBASADOR IZRAELA W POLSCE: INTERPRETACJA SHOAH NETANYAHU JEST "FAŁSZYWA"

 8 lipca 2018

Profesor Shevah Weiss, były ambasador Izraela w Polsce ostro skrytykował wspólne oświadczenie premiera Polski Benjamina Netanjahu i premiera Polski Mateusza Morawieckiego, opublikowane w czwartek w izraelskiej prasie. 


"Ten dokument zawiera kilka zdań, które są poprawne, a reszta jest albo nieprecyzyjna, albo fałszywa" - powiedział Weiss w wywiadzie udzielonym w niedzielę rano w Radio Armii Izraela. "Na przykład, w przeciwieństwie do tego, co tam napisano, zdarzały się przypadki, w których sam Rząd Polski na Uchodźstwie brał udział w mordowaniu Żydów". Wspólne oświadczenie opublikowane w The Jerusalem Post i w innych mediach, twierdzi, że "wojenny rząd polski na uchodźstwie próbował powstrzymać tę nazistowską działalność, próbując uświadomić zachodnim sojusznikom o systematycznym mordowaniu polskich Żydów".


Yad Vashem, oświadczył w ostrym tonie, że wspólny dokument "zawiera szereg bardzo problematycznych stwierdzeń, które naruszają istniejącą wiedzę historyczną przyjętą w tej dziedzinie". 


Weiss, polski ocalały z Holokaustu, był także przewodniczącym Yad Vashem

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale