Die Welt/Daimler planuje kolejną fabrykę baterii w Polsce
Dziś,12:39
S tuttgart (dpa) - Producent samochodów Daimler planuje kolejną fabrykę akumulatorów. W Jaworze, gdzie grupa obecnie buduje fabrykę silników, firma planuje wyprodukować baterie za ponad 200 milionów euro.
Zostało to ogłoszone przez grupę w Stuttgarcie . Produkcja silników przy zatrudnieniu około 1000 pracowników ma się rozpocząć w tym roku. Rozpoczęcie produkcji baterii planowane jest na początek następnej dekady i powinno przynieść kolejne 300 miejsc pracy.
Daimler wprowadza w tym roku pierwszy pojazd swojej nowej marki EQC. Daimler wyda dziesięć miliardów euro na rozwój i produkcję elektrycznej floty w Mercedes-Benz.



Komentarze
Pokaż komentarze