34 obserwujących
2454 notki
608k odsłon
48 odsłon

Haaretz/ Netanjahu może nie uzyskać mandatu do dalszego sprawowania władzy

Wykop Skomentuj

Wybory w Izraelu 2019: Netanjahu nie może zabezpieczyć większości rządzącej, Gantz na czele, (...)

Dwa sondaże wyjściowe pokazują, że Kahol Lavan wyprzedza Likud


Haaretz


00:00  

Premier Benjamin Netanjahu nie zapewnił większości rządzącej w drugich wyborach Izraela w 2019 r., Wynika z ankiet przeprowadzonych przez izraelskie kanały telewizyjne we wtorek. 
Wszystkie sondaże wyjściowe pokazują, że prawicowy blok Netanjahu zyska od 54 do 57 miejsc. Największym wygranym, według dwóch sondaży, jest Kahol Lavan Benny'ego Gantza. Ponieważ jednak wydaje się, że ani Netanjahu, ani Gantz nie uzyskali 61-osobowej większości, obaj prawdopodobnie pójdą na rozmowy z prezydentem Reuvenem Rivlinem, który określi, który z nich uzyska mandat do próby utworzenia koalicji rządzącej. 


Ankiety wyjściowe na kanale 12 pokazują, że Kahol Lavan prowadzi z 34 miejscami w Knessecie, natomiast Likud ma zdobyć 33 miejsca. Kanał 13 pokazał, że Kahol Lavan prowadzi z 33 miejscami, a Likud ma uzyskać 31 miejsc.


We wszystkich trzech sondażach Przewiduje się, że Wspólna lista partii arabskich będzie miała trzecie miejsce pod względem liczby miejsc: kanał 12 daje im 11 miejsc, kanał 13 daje im 13, a publiczny kanał Kan daje im 12. Przewiduje się Yaminę, kierowaną przez Ayelet Shaked może otrzymać osiem miejsc w sondażu Channel 12, sześć w kanale 13 i siedem w ankiecie Kan.


Kanały 12 i 13 dają osiem miejsc dla Avigdora Liebermana. Kan przewiduje, że otrzyma 10.


Przewiduje się, że partia ultraortodoksyjna Shas zdobędzie osiem miejsc w ankiecie Channel 12, a dziewięć według Channel 13 i Kan. We wszystkich trzech sondażach United Judaism Judaism ma zdobyć osiem mandatów.


Partia Unii Demokratycznej ma zdobyć pięć miejsc w kanale 12 i sondażu Kan oraz sześć w kanale 13. Labour-Gesher, który był na granicy progu wyborczego w sondażach poprzedzających głosowanie, przewiduje się, że zdobędzie pięć miejsc w kanale 12 i sondażu Kan oraz sześć w kanale 13.


12:59 Wspólna lista rośnie do 15 miejsc


W zaktualizowanym sondażu wyjściowym opublikowanym przez Channel 13, Wspólna Arabska Lista otrzymała 15 miejsc, co czyni ją trzecią co do wielkości partią w Knessecie. Zarówno Likud Netanjahu, jak i Kahol Lavan Gantza skurczyły się o jeden głos.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale