102 obserwujących
1467 notek
1114k odsłon
  453   4

CO 3. UCZEŃ CIERPI Z POWODU IZOLACJI

Idę ulicą, patrzę, rząd informuje społeczeństwo o losie polskich dzieci:

image


Teraz już wiemy. Co trzecie dziecko spotkało cierpienie. Cierpienie tych niewinnych, najmłodszych, jest w sumie największym złem. Dlatego właśnie dzieci chronimy, pielęgnujemy, otaczamy opieką. Czynimy to, bo urazy doznane w dzieciństwie owocują negatywnymi postawami, brakami, jakąś formą straty, przez całe życie.

Polonistka z liceum pisze tak - link - Z młodzieżą – dramat. Im siada psychika. Nic im się nie chce. Nawet wrócić do szkoły. Rwą im się przyjaźnie i znajomości. Jestem wychowawczynią II klasy. Do szkoły chodzili pół roku, zaczęli się zgrywać, czuć jak klasa. Potem pół roku na zdalnym. Świadectwa dostali do ręki, w reżimie sanitarnym. Na zakończeniu roku uczennica, 17-latka, zapytała, czy może się do mnie przytulić. Za nią poszli inni. Oni się do siebie tulili! Od września sześć tygodni w reżimie sanitarnym, w salach śmierdzących odkażaczem. I w stanie zawieszenia, ale względnie normalnie. Znów zaczęli się wdrażać. A potem ciach i zdalne. A za chwilę III klasa i koniec, bo moi uczniowie są po gimnazjum. Nawet jeśli wrócą do szkoły, nie będzie to klasa, ale grupa obcych sobie ludzi. Obrabowano ich z rytuałów młodości. Wycieczek nie ma, wyjść nie ma, studniówki nie ma. Poczucia przynależności nie ma."

Dzieci przeżywają na serio, ten eksperyment rządowy: "Dagmara, lat 13, kilkakrotnie traci przytomność. Ratownicy z pogotowia za każdym razem długo przywracają ją do życia. Diagnoza: nerwy, brak kontaktu z rówieśnikami. Na to nie ma leków. Dagmara zawsze była świetną uczennicą, otrzymywała stypendium wójta. Teraz więc siedzi przed komputerem całe dnie. "

Statystyka, to liczby, nie widać spoza nich konkretnych osób, ale jakieś skutki tego co im zrobiono jednak widać: "Już w zestawieniu Eurostatu z 2014 r. pod względem samobójstw wśród młodych Polska z 209 samobójstwami zajęła drugą pozycję w Europie. W roku 2020 zanotowano 2085 prób samobójczych podejmowanych przez osoby w wieku 7-24 lata, w 456 przypadkach były to próby skuteczne"

Teraz wywiesili ten plakat. Przecież ci, którzy uniemożliwili dzieciom chodzenie do szkoły. Piszą: "ŻYJ NORMALNIE", ci co skrzywdzili dzieci. Mają tupet. I brak hamulców. Wszystko jest po ich stronie. Władza. Pieniądze. Stanowiska. Policja. Koncerny. Media. Po naszej stronie jest nasze cierpienie i cierpienie naszych dzieci.


---------------------------------------------------------------------------------------------

Rok szkolny 2020/2021

Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości