Niedzielski zdradził, co z trzecią dawką szczepionki. Podał datę

flickr/Kancelaria Premiera, (CC BY-NC-ND 2.0)
flickr/Kancelaria Premiera, (CC BY-NC-ND 2.0)
Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji mówił o wciąż rosnącej liczbie przypadków zachorowań i hospitalizacji. Zdradził również, kiedy możemy spodziewać się decyzji w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Jak zaznaczył Niedzielski podczas konferencji prasowej w Warszawie, "w ostatnich tygodniach mamy do czynienia z kontynuacją wzrostów, jeżeli chodzi o liczbę nowych zakażeń".

Liczba zachorowań rośnie i najpewniej nie wyhamuje

- Widzimy wyraźnie, że dynamika procesu epidemicznego przyrasta. O ile kilka tygodni temu mogliśmy jeszcze patrzeć na to, że z tygodnia na tydzień to zwiększenie liczby nowych zakażeń jest rzędu dwudziestu, dwudziestu kilku procent, to tak naprawdę od tygodnia mamy do czynienia już z dynamikami rzędu 35, nawet 40 procent. Nawet z dnia na dzień zdarzały się takie sytuacje, że ta dynamika była blisko 50-procentowa - podkreślił.

Zobacz: Morawiecki: Mamy do czynienia z dobrze wyreżyserowaną akcją Łukaszenki

Według ministra zdrowia skutkiem tego jest, że średnia dzienna liczba zakażeń przekroczyła 600.

- Tydzień temu to jeszcze było 450, a jeszcze niedawno - przypomnę - te średnie liczby kształtowały się w przedziale 200-300. Widać, że mamy do czynienia z takim konsekwentnym trendem zwiększania liczby zakażeń - ocenił.

Trzecia dawka szczepionki

Podczas konferencji minister poruszył również temat trzeciej dawki szczepionki.

Zobacz: Strzelanina na rosyjskim uniwersytecie. Makabryczne sceny, ludzie wyskakiwali z okien [WIDEO]

- Dziś bądź jutro podejmiemy z premierem decyzję, co z trzecią dawką szczepionki; obaj mamy poczucie, że nie będziemy czekali do 4 października na decyzję EMA w tej sprawie - zdradził szef resortu.

540 nowych zakażeń

Według danych resortu zdrowia, w niedzielę badania potwierdziły 540 nowych zakażeń koronawirusem, zmarła jedna osoba z COVID-19, a w sobotę potwierdzono 797 nowych zakażeń zmarło 14 osób z COVID-19.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj91 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości