Białe Miasteczko 2.0. Nowa formuła to Cichy Dyżur

Patrol policji w Białym Miasteczku 2.0 przed siedzibą Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Fot. PAP/Paweł Supernak
Patrol policji w Białym Miasteczku 2.0 przed siedzibą Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Fot. PAP/Paweł Supernak
W obliczu tragedii, która wydarzyła się wczoraj naprzeciwko Kancelarii Premiera, podjęliśmy decyzję o zmianie formuły działalności "białego miasteczka" na „Cichy Dyżur” – napisano w niedzielę na facebookowym profilu Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia.

Cichy Dyżur zamiast Białego Miasteczka

„W obliczu tragedii, która wydarzyła się wczoraj naprzeciwko Kancelarii Premiera, podjęliśmy decyzję o zmianie formuły działalności Białego Miasteczka na »Cichy Dyżur«” – napisano w niedzielę na facebookowym profilu Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia.


Jak powiedział Gilbert Kolbe, rzecznik protestujących, zmiana formuły nie oznacza likwidacji „białego miasteczka”.

– "Cichy Dyżur" będzie polegać na tym, że wstrzymujemy wszelkie akcje profilaktyczne oraz nie będziemy już edukować pacjentów w formie prelekcji o systemie ochrony zdrowia. Natomiast uczestnicy protestu będą w +białym miasteczku+ nieustanie przebywać i będą w nim nocować – powiedział Gilbert Kolbe.

Polecamy:

Nielegalny imigrant zmarł z powodu wyziębienia k. Gib. Straż Graniczna: Są kolejne zwłoki!

Straż Graniczna uratowała życie nielegalnym imigrantom. Utknęli na bagnach

Protestujący medycy: Jesteśmy otwarci na dialog

W sobotę przed południem podczas konferencji prasowej komitetu protestacyjno-strajkowego w Warszawie, na terenie "białego miasteczka" przy al. Ujazdowskich doszło do tragicznego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż doszło do samookaleczenia, a mężczyzna, który tego dokonał - zmarł.

Protestujący napisali na Facebooku, że obecni na miejscu zdarzenia udzielili profesjonalnej pomocy pacjentowi i świadkom zdarzenia.

W oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku stwierdzono, że „celem powstania Białego Miasteczka było zamanifestowanie potrzeby pilnego wprowadzenia skutecznych rozwiązań w systemie publicznej ochrony zdrowia”. Wskazano w nim także, że organizatorzy nie chcą, „by Białe Miasteczko i jego tragiczne wydarzenia wykorzystywano do wywoływania hejtu wobec protestujących pracowników ochrony zdrowia”.

W oświadczeniu dodano, że protestujący pozostają w otwartości „na rozmowy z merytorycznymi przedstawicielami Premiera, nie warunkując tego personaliami”.

– Najważniejsze jest, aby w obliczu tragedii rząd z nami porozmawiał. Jesteśmy otwarci na dialog – powiedział Kolbe. 

KW

Czytaj dalej:

Marianna Schreiber o swoim romansie z kobietą: "Miałam za mało męża w domu"

XVI Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Pod UW kontrdemonstranci z tęczowymi flagami

Abp Jędraszewski na Jasnej Górze o czystości dzieci, słowach Nitrasa, unijnych pieniądzach

Najbielsza biel na świecie? Jest tak biała, że chłodzi

Ta Polka jest poszukiwana przez 190 państw. Oszukała m.in. Mariana Banasia

Lubię to! Skomentuj66 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo