0 obserwujących
127 notek
178k odsłon
  72   0

SKOK NA NASZĄ KASĘ

Właśnie w majestacie prawa rząd chce okraść swoich własnych obywateli.

Przeczytałem propozycje rządu dotyczące wypłaty emerytur zgromadzonych w OFE. I nie wierzę własnym oczom:

 

"Rząd chce on, aby pieniędzmi z OFE zarządzały prywatne zakłady emerytalne (utworzone przez firmy ubezpieczeniowe) i jeden państwowy - będzie to osobna spółka skarbu państwa. Aby utworzyć zakład, trzeba będzie mieć na koncie 20 mln zł (pierwotnie zakładano 50 mln zł).

Zakłady emerytalne będą wypłacać dwa rodzaje świadczeń: emeryturę indywidualną - w momencie śmierci cały kapitał przepada, tzn. nikt z krewnych go nie odziedziczy; oraz emeryturę z gwarantowanym okresem wypłaty. Ta druga byłaby niższa od indywidualnej, ale emeryt miałby przywilej wskazania osoby, która po jego śmierci dostawałaby emeryturę."

 

OFE czyli II filar, to miały być pieniądze, które miały pozwolić na ZNACZNIE wyższą emeryturę niż same wypłaty z ZUS. Co miesiąc płacimy składki, z których częśc idzie na ZUS - i te w przypadku naszej śmierci przepadną oraz do wybranego funduszu emerytalnego - gdzie znamy stan WŁASNEGO konta. I właśnie się okazuje, że te drugie pieniądze chcą nam (i naszym rodzinom) ukraść.

 

A najgorsze jest to, że jestem przekonany, że sprawa w polskich mediach nie będzie miała nawet ułamka takiego oddzwięku jak choćby sprawa lektur szkolnych.

 Dlatego prośba do wszystkich politycznych autorów w salonie - trąbcie o tym durnym pomyśle gdzie się da. To są również Wasze pieniądze.

Nie tak dawno pisałem o innym aspekcie tego projektu

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale