Zdzislaw Sztorm Zdzislaw Sztorm
477
BLOG

Jedyny słuszny kierunek - Gaza

Zdzislaw Sztorm Zdzislaw Sztorm Polityka Obserwuj notkę 11

Nad wyraz bohaterscy aktywiści ze skandynawskiej organizacji „Ship to Gaza”, odbili właśnie od brzegów Göteborga w swym lśniącym żaglowcu, aby czym prędzej przełamać blokadę Gazy. Cel jak zwykle ten sam - zakończenie „kryzysu humanitarnego”, jaki ich zdaniem w Gazie panuje.

Oczywiście o żadnej hipokryzji nie ma tutaj mowy, nie, nie. To tylko złośliwcy rzucają kamienie pod nogi. Na przykład ten podły Czerwony Krzyż, który jednoznacznie stwierdził już ponad rok temu, że w Gazie o żadnym kryzysie humanitarnym nie może być mowy a sami watażkowie z Hamasu zapewniają, że „mieszkańcom nie brakuje niczego”. Co Ci amatorzy żyjący z dala od Oslo i Sztokholmu mogą wiedzieć.

Nie mąci zapału aktywistów w najmniejszym stopniu fakt, że Gaza promowana jest obecnie przez terrorystyczny Hamas władający niepodzielnie jej terytorium, jako wymarzone miejsce na spędzenie luksusowego urlopu przez arabskich terrorystów turystów. Kuszą pięciogwiazdkowymi hotelami, eleganckimi centrami handlowymi, basenami olimpijskimi, uznanymi restauracjami, oraz wspaniałymi plażami.

Tylko podli i złośliwi ludzie, mogą się czepiać, że statek płynący do Gazy będzie przepływał obok brzegów Syrii w której według ONZ 1,5 miliona ludzi pilnie potrzebuje pomocy humanitarnej. Albo obok Libanu, gdzie Palestyńczycy wciąż żyją w obozach dla uchodźców, nie mając praw własności. Że gdyby zdecydowali się popłynąć dalej mogliby dobić do brzegów Afryki (w Somalii, Etiopii i Kenii 8 mln osób pilnie oczekuje na pomoc humanitarną. W wyniku ubiegłorocznej klęski głodu w Rogu Afryki wciąż około miliona dzieci cierpi głód. Tysiące umierają każdego dnia).

Tylko powiedzmy sobie szczerze, co kogo obchodzą jacyś głodujący Murzyni? Czy Ewa Jasiewicz, czołowa polska, a w zasadzie internacjonalistyczna obrończyni Gazy opowiadająca o głodującej Afryce gromadziłaby tłumy i byłaby atrakcyjna dla mediów? A skąd, przecież to jest zupełnie nieatrakcyjne, nikt by tego nie wziął. Co innego Izrael, ten temat jest zawsze na topie, żeby zabłysnąć na europejskich salonach, zdobyć poklask i granty trzeba walić w Izrael a walić w Izrael najlepiej jest poprzez Gazę. Im infantylniej, im bardziej bez sensu, tym lepiej. Więc płyną i płynąć będą kolejne flotylle z pomocą której nikt nie oczekuje, aktywiści wylewać będą hektolitry pomyj na „syjonistyczny opresyjny reżim”, gawiedź będzie się cieszyć i dawać datki, a Afryka może sobie w tym czasie spokojnie umierać z głodu.

Jeszcze długo nic tego nie zmieni.

"Każde nieszczęście w historii jest zapowiedziane; zawsze występują jakieś znaki na niebie, ostrzegające ludzi o niebezpieczeństwie. Rzadko ktokolwiek im wierzy." - Calek Perechodnik / Blog wyróżniony prestiżowym 37 miejscem na Liście Hańby Narodowej

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka