59 obserwujących
1029 notek
1190k odsłon
  247   3

Gdzie diabeł nie może tam babę pośle, czyli polityka papieża Franciszka

"Nagranie z Mszy Świętej, na której doszło do niebywałego skandalu, udostępnił serwis informacyjny LifeSiteNews w portalu społecznościowym Rumble (gdzie to konserwatywne medium publikuje swoje materiały po otrzymaniu stałej blokady na YouTube).

Na filmie widać, jak stojąc przy ołtarzu z rozłożonymi w kapłańskim geście rękoma, kobieta prowadzi część modlitwy eucharystycznej bezpośrednio poprzedzający konsekrację. W tym czasie dwóch księży, diakon oraz inna kobieta stali po bokach stołu ołtarzowego.

Na moment konsekracji do wiernej stojącej na środku ołtarza dołączył kapłan, który konsekrował Ciało i Krew Pańską. Słowa konsekracji wypowiadali wszyscy stojący w prezbiterium.

Obecny podczas celebracji diakon ubrał do posługi stułę w kolorze tęczowym.

Prawo Kanoniczne jednoznacznie stwierdza, że skandaliczne nadużycie liturgiczne ma określone konsekwencje dla jego autorów. „Podlega wiążącej mocą samego prawa karze interdyktu: kto nie mając święceń kapłańskich usiłuje sprawować liturgiczną czynność ofiary eucharystycznej” – stanowi kanon 1378. Oznacza to, że bez konieczności żadnego oficjalnego orzeczenia widocznym na filmie kobietom nie wolno przystępować do sakramentów świętych."

Źródło: PCh24 za rumble.com / LSNTV - tam też znajduje się filmik.


Od siebie dodam na koniec za innym internautą, że ta pani stojąca za ołtarzem mogłaby "odprawiać" tę cudaczną imprezę pospołu z  księdzem dziwolągiem starym i młodym - ten  w kolorach zboczonych -  nie tyle w bikini lecz zwyczajnie, na golasa. Wówczas kościół marksisty Franciszka (bo w tej sytuacji nie mój),  wykoślawiany przez niego celowo lewackimi encyklikami , miałby jeszcze większe wzięcie wśród poszukiwaczy kościelnych wygód nie tylko dla ich zbrukanej duszy ale i ciała.

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale