Blog
pogodne marzenia
Pogodny
Pogodny dawniej Mikker
12 obserwujących 312 notek 344054 odsłony
Pogodny, 19 kwietnia 2017 r.

Kiedy skończy się nasz świat?

457 3 0 A A A

Jako że robi się źle ostatnio na świecie, szczególnie w rejonie Azji gdzie mocarstwa prężą muskuły szykując swoje armie do boju, przypomniały mi się od razu słowa starodawnego wizjonera (nie pamiętam już niestety kogo), że III wojna światowa, jeśli wybuchnie, to rozpocznie się od małego kraju. Oczywiście można w to wierzyć lub nie wierzyć, bo I wojna światowa wybuchła za sprawą Serbii a Druga rozpoczęła się z powodu Wolnego Miasta Gdańska, ale postanowiłem pogrzebać w temacie i niektóre z wizji jednak przypomnieć, tym bardziej że w dużej części się one niestety na przestrzeni dziejów sprawdziły i nadal sprawdzają.

Królowa Saby zwana jest też Sybillą. Wspomina ją również Koran jako kólową Balqis natomiast Biblia (Pierwsza Księga Królewska) opisuje ją  jako królową Saby Makedę pielgrzymującą do Jerozolimy "z murzyńskich krain". Biblia wspomina tę wizytę jako wystawną, gdyż król Salomon otrzymał w podarku od królowej "sto dwadzieścia talentów złota i bardzo dużo wonności oraz drogocennych kamieni. Nigdy nie przyniesiono więcej wonności od tych, które królowa Saby dała Salomonowi". Królowa była znana również z daru prorokowania. Oto niektóre z nich opowiedziane Salomonowi o tym co wydarzy się w 1200 lat po jego śmierci:

"Naród żydowski będzie zniszczony i tułać się będzie po całym świecie", Brat powstanie przeciwko bratu". "Ludzie kopiąc głęboko na 300 sążni, dobywać będą węgiel, rudę i kamienie i za pomocą tych materiałów budować różne przyrządy żelazne i węglem je poruszać". "Pieniądz zapanuje nad światem i stanie się wielki jak  sam Bóg." "Ludzie pracując ciężko będą zmuszeni żeby nie umrzeć z głodu, pracować także w święta i w szabat". "Zakwitnie sztuka i posuną się nauki i umiejętności naprzód." "Ziemia podrożeje niesłychanie" a "chleb stanie się drogim". "Przybędzie wiele innych narodów przez co wiele złego powstanie, gdyż nikt nie będzie wiedział do jakiego narodu należy, ani jaką wiarę wyznaje." "Ludzie rozmnożą się nad miarę, więc żywności i wody zbraknie dla wszystkich". "Gdy ludzie wyjdą na żniwa, suche od letniego słońca, znajdą śnieg, bowiem w nocy spadnie obfity." "Wielka susza ogarnie ziemię tak że ta sama z siebie płonąć będzie". "Będą wielkie wojny jakich dzisiejszy świat jeszcze nie widział". "Najstraszliwsza wojna  zakończy się u stóp Góry Melnik. Po tej wojnie upadnie Nowy Babilon a świat odpocznie na 50 lat żyznych i urodzajnych". Zapowiedzią końca końców będzie to że "księżyc, gwiazdy i słońce świecić inaczej będą" . "Wszystkie stworzenia, które żyją, poczną się krwią pocić". Wreszcie dojdzie "do poruszenia się powierzchni ziemi". Tuż przed końcem pojawi się Antychryst "wielu mniemać będzie, że jego moc pochodzi od Boga, a ona będzie pochodzić od diabła".


Prorokini z Valdres (Norwegia) w roku 1968  kiedy mówiła o końcu naszych czasów miała 90 lat.

"Ujrzałam czas tuż przed przyjściem Jezusa i wybuchem III wojny światowej. Zobaczyłam te wydarzenia na własne oczy. Widziałam świat jak pewnego rodzaju globus, Europę, ląd po lądzie. (...) Zanim Jezus powróci i zanim wybuchnie III wojna światowa nastapi odprężenie jakiego wcześniej nie widzieliśmy. Będzie pokój pomiędzy mocarstwami na wschodzie i zachodzie i to będzie długi pokój". Równolegle "bezprecedensowa letniość ogarnie chrześcijan, odstąpienie od prawdziwego żywego chrześcijaństwa. Chrześcijanie nie będą otwarci na przeszywające kazania. Nie będą, jak we wcześniejszych czasach chcieć słuchać o grzechu i Łasce, prawie i Ewangelii, pokucie i odnowie. Zamiast tego pojawi się chrześcijaństwo sukcesu (szczęścia). Nastąpi moralny rozkład jakiego nigdy nie doświadczyliśmy. Ludzie będą żyć razem bez ślubu tak jakby byli w małżeństwie. Nieczystość przedmałżeńska i niewierność w małżeństwach stanie się naturalna i będzie usprawiedliwiana na różne sposoby. Wejdzie w kręgi chrześcijan nawet grzech sprzeczny z naturą. Tuż przed powrotem Jezusa będą programy telewizyjne jakich nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Telewizja będzie pełna przerażającej przemocy, która uczyć będzie ludzi jak mordować i niszczyć się wzajemnie. Będzie też niebezpiecznie na ulicach. Ludzie bowiem będą kopiować to co zobaczyli. Nie będzie jednej stacji w telewizji. Będzie ona pełna stacji. Telewizja będzie jak radio, w którym mamy wiele stacji i będzie przepełniona przemocą. Ludzie będą używać jej dla rozrywki. Będziemy widzieć okropne sceny morderstw, również sceny seksu będą pokazywane na ekranie, najintymniejsze rzeczy, jakie mają miejsce w małżeństwie. Wszystko co mieliśmy wcześniej zostanie zepsute i najbardziej nieprzyzwoite rzeczy będą ukazywać się przed naszymi oczami. Ludzie z ubogich krajów będą napływać do Europy. Przyjadą także do Skandynawii.  Będzie ich tak wielu, że ludzie zaczną ich nie lubić i surowo traktować. Będą traktowani jak Żydzi przed II wojną światową. Wszystko co wcześniej wiedziałam o wojnie to dziecięca zabawa w porównaniu z tą. Zostanie ona zakończona bombą atomową. Powietrze będzie skażone, że ciężko będzie oddcyhać. Dotknie to kilku krajów i kontynentów: Ameryki Japonii, Australii i bogatych krajów. Woda będzie skażona. Nie będziemy już  mogli uprawiać ziemi. W rezultacie zostanie tylko resztka. Reszta z bogatych krajów będzie starała się przenieść do krajów ubogich, ale oni będą tak samo surowi dla nas jak my byliśmy dla nich."


I jeszcze taki fragment, który sugeruje (bo część przepowiedni Baby Vangi okazała się jednak nietrafiona) że jeszcze wiele przed nami, ale także i po nas.

"Żyjący w XII wieku św. Malachiasz też mówi o "chwale oliwki", ale papież, którego stanie się ona symbolem, będzie przedostatni, zaś na końcu dziejów Kościoła pojawi się "Piotr Rzymianin". "W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego na tronie zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud". Z kolei bułgarska wizjonerka, zmarła w 1996 roku Baba Vanga, wieszczy koniec religii jeszcze przed apokalipsą. Europa już w 2016 roku stanie się wyludniona po tym, jak w 2014 (!) roku większość jej mieszkańców umrze na choroby wywołane promieniowaniem po wojnie światowej, a potem, w 2043 roku, kontynent zapełnią muzułmanie. W 2167 roku ma powstać nowa religia i objąć cały glob. Koniec świata według Baby Vangi nastąpi w 5079 roku, a poprzedzi go... tajemnicze przekroczenie granicy naszego wszechświata, zaś wcześniej... znalezienie sposobu na nieśmiertelność. Widocznie zawodnego."

Jedno zaś z tego wszystkiego jest najpewniejsze. To fragment z Apokalipsy św. Jana, która przytacza słowa samego Boga: "Przyjdę jak złodziej, i nie poznasz, o której godzinie przyjdę do ciebie". Ale "chwila jest bliska".


Opublikowano: 19.04.2017 11:32.
Autor: Pogodny
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Map

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Nawet z k*rwy syn będzie czymś lepszym niż ta lewacka banda gotowa zabić własne dzieci,...
  • Polskie plaże j jeziora z górami zatłoczone turystami. I gdyby nie te huragany i bandy...
  • Kraków wabi wielbłądników bardziej od Warszawy Np. Festiwalem Muzyki Żydowskiej.

Tematy w dziale Rozmaitości