37 obserwujących
655 notek
867k odsłon
1361 odsłon

Porządny minister PiS

Wykop Skomentuj70

O, taki minister RP to jest minister pełną gębą. Mowa o ministrze rolnictwa panu Krzysztofie Ardanowskim.

Wypłynęły na światło dzienne taśmy z zamkniętego spotkania ministra Ardanowskiego z kadrą ARiMR prawdopodobnie podczas jubileuszu agencji w Toruniu.

Proszę poczytać.


"Od najwyższej kadry zarządzającej, należycie opłacanej kadry zarządzającej, należy wymagać umiejętności zarządczych, rozwiązywania problemów kadrowych, jeżeli trzeba dokonywania przesunięć. (...)  Kpina z rolników, którą wy realizujecie, przysyłając pisma, że trzeba czekać następne miesiące na rozpatrzenie wniosku. Ktoś kto przyszedł do agencji restrukturyzacji, szczególnie z rekomendacji politycznej Prawa i Sprawiedliwości, a chyba wszyscy jesteście z tej rekomendacji, ma być sprawny i ma być lepszy od tych, których zastąpiliście. Wymagania od ludzi PiS-u są dużo większe niż wobec tych co byli kiedyś. Dlatego ja nie będę tolerował sytuacji która była. Jeżeli ktoś sobie nie radzi, to go żaden miejscowy poseł, ani senator, ani wojewoda go nie uratuje. Chce to bardzo wyraźnie podkreślić, to jest również przekazanie zdania premiera. (...) Wielu z was kandyduje w tej chwili w wyborach, życzę sukcesów, będę wspierał, ale to nie może mieć żadnego negatywnego wpływu na pracę agencji. To trzeba wskazać osoby, które w tym czasie, kiedy pracujecie w kampanii wyborczej, was zastępuje. Jeżeli ktoś sobie z tym nie radzi, to niech się zdecyduje czy chce politykę, czy pracować w instytucji państwowej.

Jeżeli będzie trzeba to będziecie pracować w soboty i w niedziele. Skandalem jest to, że tysiące wniosków na modernizację leżą i nie są obrobione. Tam, gdzie agencja nie ma racji trzeba się do tego przyznać, a nie wykorzystywać maksymalnie apelacje.   Dla mnie jest wstydem, że rozpatruję wnioski np. od małżeństwa osiemdziesięcioparoletnich rolników, faceta umierającego na raka, którzy 6 tys. zł ponoć w 2004 czy 2005 roku źle pobrali. I teraz po kilkunastu latach agencja windykuje tylko z czego? Nic nie mają, tylko dom mają i pismo do nich idzie, niech dom sprzedadzą. Niech chałupinę sprzedają, żeby spłacić jakieś należności z mitycznymi odsetkami. To jest agencja państwa polskiego? Agencja państwa, które chce być sprawiedliwe wobec swoich obywateli. Trzeba się opamiętać w tym wszystkim! "

Nagranie upublicznił kandydat Konfederacji z Podlasia.

A ponoć Konfederaci to w oczach wyborców PiS banda zdrajców. Tymczasem robimy wam kochany PiS-ie i waszemu ministrowi  przedwyborczą reklamę. Dlaczego? Bo jesteśmy uczciwi. Bo popieramy wszystko to to co dobre dla Polski. 


źródło za Dziennik Narodowy

Wykop Skomentuj70
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka