37 obserwujących
647 notek
836k odsłon
1342 odsłony

Żegnaj OFE witaj IKE

Wykop Skomentuj89

Niedawno widziałem w  telewizji  wypowiadającego się na jakiś temat pana premiera Morawieckiego a niżej info "kandydat na premiera".

Pozwolę więc sobie na żart i napiszę, że Rząd Którego Nie Ma Ale Który Jest  podjął decyzję, że w lipcu przyszłego roku zostanie zlikwidowany słynny OFE  (Otwarty Fundusz Emerytalny), na którym każdy Polak ma zgromadzone w/g rządu równo 10.000 złotych.

W związku z tym że wspomniane OFE zniknie z  ewidencji krajowego księgowego rząd powołał w to miejsce pomysł własny czyli IKE - Indywidualne Konto Emerytalne.

Polacy będą musieli więc podjąć decyzję, czy chcą owe wspomniane 10 tysięcy przenieść do IKE czy do ZUS.

Oczywiście nic nie stanie się za darmo. Za to że zechcą wpłacić oszczędności do IKE państwo potrąci im z tego tytułu  15% prowizji. Niby nic a jednak, a jeżeli zdecydują się na ZUS  (skrzynia bez dna), to odtrąci im  17% z PIT od  każdej wypłaty.

W tym miejscu przypomina mi się rysunkowy dowcip, który zresztą sam dawno temu  wymyśliłem.  Na przeciwko nędznie odzianego mężczyzny z teczką stoi barczysty złodziej  w cyklistówce (charakterystyczna opaska na oczach), który mówi: Panie, chcę pana okraść. Pan łaskawie wybierze sobie metodę.

Wykop Skomentuj89
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo