Nic nowego pod słońcem
prawda boli?!
3 obserwujących
213 notek
77k odsłon
  48   0

Prywatność – lokalizacja

Prywatność – lokalizacja

Terminy prywatność i lokalizacja mają wiele znaczeń - tu chcę zając się ich znaczeniem w sieci Internet.

Zawsze uważałem ukrywanie się: swojego ip i położenia, na komputerze lub telefonie, poprzez różne rozwiązania programowe i sprzętowe - za głupie.

Jednak zmieniłem zdanie - dlaczego?

Pojedynczy człowiek, osoba - zawsze jest narażony na przemoc ze strony innych ludzi i grup, gangów.

Niegdyś była to wyłącznie przemoc fizyczna, która jednak w miarę tworzenia cywilizacji i kultury ewoluowała w stronę przemocy prawnej, zawsze jednak mającej przemoc fizyczną w repertuarze środków wspomagających.

Obecnie państwo i inne organizacje zarezerwowały dla siebie stosowanie przemocy prawnej, ale w praktyce sprowadza się to do używania i nadużywania prawa przez różnego rodzaju i szczebla kierowników, czy nawet pracowników niższego szczebla - państwowych, samorządowych, itp.

Jest tu skłonność do samowoli, woluntaryzmu i wolicjonalności, po prostu bezprawia, w interpretacji własnych uprawnień do podejmowania decyzji tyczących praw innych ludzi podległych i zależnych - nawet jeśli prawo nie daje decydentowi takich uprawnień.

Obecnie jednak w sprawie #kowidszwindel widać, że to skorumpowane do cna struktury państwowe od samej góry, a nawet międzynarodowe, globalna mafia szczepionkowa, tworzą doraźne prawo skierowane przeciwko zwykłym ludziom i społeczeństwom.

Czy powodem jest ignorancja, czy zła wola, chciwość? - nie mnie rozstrzygać!

Jak mówi mądre powiedzenie: "Ryba psuje się od głowy" - więc konieczne jest podjęcie środków zaradczych na najniższym poziomie.

Rozwiązaniem dla pojedynczego człowieka nie jest rewolucja, lecz opór przeciwko bezczelnym złodziejom majątku państwowego.

Doktryna Gandhiego jest tu dobrym wzorcem postępowania:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mahatma_Gandhi

Co najlepsze: z wielu mądrych głów i ust padają propozycje naprawy prawa w ten sposób, by głos pojedynczej osoby się liczył, ale demokracja, rozsądek w demokracji, już dawno nie działa.

Wniosek:

Ukrywanie siebie w sieci internetowej jest koniecznością, nie jest to oszukiwanie, lecz rozsądkowe dbanie o swoje bezpieczeństwo i minimalizowanie ryzyka konsekwencji za szczerość i uczciwość przeciwko skorumpowanym bandytom u władzy.

Każde rozwiązanie, które podniesie twoją prywatność w sieci Internet i utrudni lokalizację ciebie jest wskazanie - mimo, że to utrudni też pracę odpowiednich służb w przypadku porwania lub morderstwa.

Jednak najlepsze wydaje mi się takie rozwiązanie, które zachowa moją lokalizację w ramach państwa, tak by wszystkie info tyczące kraju i regionu świata pozostały nietknięte.

Tradycyjne VPN odsyłają mnie często do USA, i siłą rzeczy zaczynam otrzymywać info-news-y i podpowiedzi, reklamy, z tamtego obszaru, co jest irytująco-śmieszne - taki VPN nie chroni mnie też przed rządem USRAEL-a (podwójne obywatelstwo w USA wskazuje na brak lojalności!).


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale