Blog
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke Starsza pani po 50-tce ;)
11 obserwujących 343 notki 307481 odsłon
zeszyt-w-kratke, 18 stycznia 2017 r.

"Polskie obozy".

1440 32 0 A A A

Temat rozpalił żelazną logikę Prawicy, albo prawico-podobnych, do granic. Napięte żyłki prawie wyskakują im spod skóry, z powodu ciśnienia podniesionego przez ZDF.

O co poszło?

O określenie ”polskie obozy koncentracyjne” a nie obozy nazistowskie. Nie.. nawet nie „nazistowskie” tylko „niemieckie”. Powinno być "niemieckie obozy zagłady". A w niemieckiej ZDF padło, że one polskie były.. nie.. nawet nie polskie tylko, że polskie bo w Polsce były.

Coś jak „stalinowskie więzienia”, które zgodnie z prawicową definicją powinny być „polskie”, ale nie można ich nazwać polskimi, bo one nie polskie były tylko stalinowskie.

Masło maślane?

No i co z tego?

Prawica, która cierpi na niedobory i wiedzy i umiejętności kojarzenia faktów, która przede wszystkim jest leniwa i nie czyta uznając, że tytuł w internecie mówi więcej niż tysiąc słów, ta Prawica spod znaku żelaznej logiki, dostała swoje pięć minut.

Oto prawicowa gazeta, słynąca z wyjątkowo infantylnych przekazów, podaje gotowce do wklejania na strony internetowe niemieckich mediów wraz z linkami gdzie je wklejać. Gotowce o nazi obozach itp., ale po angielsku.

Internauci spod znaku Prawej są prawie w orgazmie, bo i znajomością języka mogą błysnąć, i udowodnić swoją waleczność zza anonimowych nicków, i mieć o czym pisać na tłiterze (skoro media nie dostarczyły jakiejś nowej afery).

Czy ci ludzie to Prawica, czy podstawione pod Prawicę młodzieżówki lewicowe, po to by po raz kolejny pokazać jak pusta, nierozumna i prostacka jest.. nie wiem, choć można się domyślać, że za akcją z ZDF stoją stare wygi propagandy jeszcze z czasów lat 80-tych czy może nawet uczniowie wyg manipulujących ludźmi w 1968 roku.

Tłumaczenie tematu jest bez sensu. Równie dobrze można walić głową w mur.

Więc powiem wam o czym są niemieckie filmy, w niemieckiej TV o II wojnie światowej,

Są o barbarzyństwie nazistów, barbarzyństwie ludzi, którzy też byli Niemcami. Polska telewizja nie jest w stanie dorównać materiałami o II wś, które serwowane są niemieckim widzom. Niemiecka telewizja celebruje wyzwolenie obozów spod nazistowskich katów, czego nie robi TVP. Wiem, bo nie raz pytałam na tłiterze dlaczego u nas cisza, a w niemieckich mediach jedynki o kolejnej rocznicy wyzwolenia nazistowskiego łagra. I bez znaczenia czy wyzwalał Rus czy Aliant.

Powiem wam (gdyż może nie wiecie), że w dokumentalnych filmach o II wojnie światowej,  znajdziecie wypowiedzi ludzi, którzy przeżyli holocaust. To ich wypowiedzi są przytaczane, to ich wypowiedzi można usłyszeć w filmach i to oni mówią o polskich obozach. A przypomnieć muszę, albo może i oświecić, że ci, którzy przeżyli holocaust nie byli Niemcami w znaczeniu prawicowych definicji.

Nie musicie zachowywać się jak prostaki, tylko dlatego, że nie macie wiedzy. Polskie obozy pojawiły się też (jeśli pamiętacie) w jakiejś kanadyjskiej książce. Oczywiście nikt z was jej nie czytał, ale polski ambasador narobił takiego rabanu na początku rządów PiS, że byliście tak samo bezowocnie pobudzeni. Rzecz w tym, że pan ambasador nie dodał, że przytoczony cytat, pochodził z działu będącego własnoręcznie napisanym wspomnieniem jednego z więźniów.

Może zacznijcie składać skargi do tych, którzy wspominają „polskie obozy”? 

Ach.. zapomniałam.. oni nie są Niemcami.

Więc nie podskoczycie.

Wolicie młócić cepem.

I wspomnę jeszcze raz „stalinowskie obozy”: one były polskie. Nie przypominam sobie by ktoś z Prawej chciał doprecyzowywać pojęcie. Ale pamiętam oburzenie, gdy ktokolwiek przypomniał, że w tych stalinowskich więzieniach pracowali Polacy, a nie stalinowcy.

Zastanówcie się Rodacy z Prawej nad tą swoją żelazną logiką. :/


Dziękuję za uwagę. 


#polskieobozy #zdf
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @yarc "Pomysł, że zmienił nazwiska ze strachu przed przymusowym wyjazdem, albo "łomotem" jest...
  • Tonicku, w PL nie ma lewicy i jak przyznałeś jest tylko lewactwo. Zaś zadania lewicy przejął...
  • @Augustmocny Ci, którzy dali się ponieść madzinej sensacji, powinni poprosić ją o...

Tematy w dziale Polityka