Blog
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke Starsza pani po 50-tce ;)
11 obserwujących 343 notki 307481 odsłon
zeszyt-w-kratke, 13 lutego 2017 r.

Wypadek Szydło.. kilka słów krytyki.

171 0 0 A A A

Polska to taki kraj, w którym rządzący po raz kolejny biorą udział w wypadku drogowym i robią z tego wypadku aferę od Odry po Bug i gór po morze. Polska to taki kraj, w którym rządzący po zrobieniu afery skarżą się w mediach, że jest afera i na hejt ze strony Narodu, a premier stroszy pióra jak bardzo zdrowa osoba i udziela wywiadów w szpitalnym łóżku o tym, że przewodniczący Rady Europejskiej jest be.

Żartuję?

Absolutnie nie.

Premier jest jaka jest. Merkel z niej nie będzie, co już nie raz udowodniła. Ale jest z Merkel „na ty” co też nam udowodniła na konferencji z Panią Kanclerz. Nie wiemy po co to zrobiła, możemy domyślać się, że chciała błysnąć, że z przywódcami Unii Europejskiej jest za pan brat. Może nie wiedziała, że tam wszyscy są za pan brat, ale na konferencjach utrzymują powagę urzędu zwracając się do siebie bardziej oficjalnie.

Pani Premier nie będzie też Margaret Thatcher, mimo tego, że TV Republika podała, że jest nawet kimś więcej niż Margaret. Pewnie TV Republika nie wie, że Żelazna Dama biednym nie pomogła.. mało tego część obywateli zepchnęła na skraj biedy, a inną część zepchnęła na dno, doprowadzając nawet do samobójstw. Oczywiście Ciemny Lud tego nie musi wiedzieć – dla Luda ważne jest Znane Nazwisko łączone z Panią Premier. 

Trzeba przyznać, że reformy Margaret Thatcher przyniosły UK w późniejszym okresie wielkie korzyści, ale nie zmienia to faktu, że były opłacone ofiarami. Polska Pani Premier dała części Obywatelom 500zł i pozwoliła by Rodacy poza granicami zostali bez wsparcia finansowego na wypadek potknięcia. Więc w aspekcie "ofiar" na pewno dorówna Żelaznej Damie.

I na tym reformy Pan Premier się skończyły.

Po prawie dwóch latach rządzenia i po kolejnym wypadku na drodze z powodu prędkości i niezachowania ostrożności, rządzący z braku sensownej polityki informacyjnej, oddali gdybania w ręce "ekspertów" i w ręce polityków rządzących, którzy uradowani zaproszeniami do mediów otwierają przed nimi swoje serca. Na pytanie o Wypadek Oświęcimski słyszymy, że była Katastrofa Smoleńska, że BOR jest zły i trzeba tam zmienić wszystko, najlepiej na Współczesny Kedyw, że kierowca Czinkłeczento ma szczęście, że samochód Szydło go nie staranował.. dzięki temu nie ma trupów, a jest tylko trzaśnięcie w drzewo przy prędkości 50km/h, skutkujące złamanymi nogami i pasażerem w szpitalu..

Hmm..

Albo auta słabe albo ktoś przegina.

Na końcu dowiadujemy się, że ktoś czyha na życie Pani Premier.

Mamy rok 2017. Rząd rządzi od półtora roku. Pomijając kompletne wtopy wizerunkowe, rząd ustami Pani Premier postanowił jeszcze troszkę się ośmieszyć, by było zabawniej w łikendy. Wszak Lud trzeba jakoś zabawiać, a robi się to najlepiej albo wywołując współczucie albo gryząc Tuska i Tuskopodobne. 

Więc wypadku by nie było, gdyby Tusk budował lepsze drogi i przy nich nie stawiał drzew. Gdyby nie było tego cholernego drzewa, samochód Szydło przeleciałby na skróty, przez pola, do Oświęcimia. Mógłby to zrobić.. to nowiusieńkie auto więc pewnie i latać może.

Ale auto nie przeleciało, bo zatrzymało się na drzewie Tuska.

Oczywiście BOR jest cały do wymiany, ponieważ pracują tam ludzie jeszcze z czasów Tuska albo organizacja pracy jest jeszcze z czasów Tuska. Więc wymiana na Kedyw pilna, by BOR miał odniesienie historyczno-moralne w robocie. Dotyczy to także tego BOR-owca, który (zgodnie ze słowami Błaszczaka) mógł staranować Czinkłeczento, ale zachował zimną krew i wylądował najpierw na drzewie a potem w szpitalu. 

Takich śmiesznych niespójności jest jeszcze wiele. Nie będę cytować wszystkich – szkoda czasu. Zajrzyjcie do TVP – kabaretu przygotowywanego wspólnymi siłami z gwiazdami lewicy.

A właśnie..

Minister Błaszczak oświadczył przed kamerami, że wszyscy hejtowali Wypadek Szydło.

Wszyscy.

Ale był też jeden, jedyny polityk, sprawiedliwy wśród niesprawiedliwych, kulturalny wśród chamstwa, empatyczny wśród nieempatycznych, polityk jak światło w panującej ciemności, polityk jak nadzieja wśród zwątpienia, która dodała otuchy całemu PiS i Patriotom w Polsce..

To współczujący na tłiterze  Leszek Miller.

Domyślam się skąd ta sympatia i odniesienie. Leszkowi, po wypadku, media zrobiły podobny szoł w szpitalu. A był to wypadek dużo groźniejszy niż 50km/h. Leszek też był otoczony w szpitalu kamerami i nawet dziękował zagranicznym politykom, po angielsku, za słowa otuchy. I też w głównych Wiadomościach to pokazywali.

Bardzo zbliżone okoliczności medialne, nieprawdaż?

________

A tymczasem Rodacy, nad Polską zawisła siekiera.

Ale po co ja o tym piszę?

Przecież niewiele was to obchodzi.. ważne, że Pani Premier tłituje ze szpitala, że bardzo was kocha, bardzo wam dziękuje i bardzo za wami tęskni..


Ja też dziękuję. Za uwagę.


#WypadekSzydło #Szydło #wypadek


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @yarc "Pomysł, że zmienił nazwiska ze strachu przed przymusowym wyjazdem, albo "łomotem" jest...
  • Tonicku, w PL nie ma lewicy i jak przyznałeś jest tylko lewactwo. Zaś zadania lewicy przejął...
  • @Augustmocny Ci, którzy dali się ponieść madzinej sensacji, powinni poprosić ją o...

Tematy w dziale Rozmaitości