Blog
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke Starsza pani po 50-tce ;)
11 obserwujących 343 notki 307481 odsłon
zeszyt-w-kratke, 27 maja 2017 r.

Czego się boisz Beato czyli "List do Beaty" cz.2

1393 53 0 A A A

.

Droga Beato. 

Minął miesiąc i znowu muszę do Ciebie napisać. Nie pytam nawet jakim sukcesem zakończyły się opisywane miesiąc temu Targi w Hanowerze, które celebrowałaś jak gwiazda na dywanie w Kann. Mniemam, że sukcesem, bo jak wiemy, Twój Rząd odnosi same sukcesy i tylko sukcesy. 

Oprócz sukcesów, przywiozłaś ze sobą także to, co nazwałam „spojrzeniem pająka” czyli widmo walącej się babskiej przyjaźni z Angelą, która dopiero co pozwoliła ci zwracać się do siebie per „ty”, a chwilę potem dała ci znak, że wspólnota jajników to jedno, a interesy i rządzenie potęgą jaką jest EU, to inna bajka.

Bajka, do której Ty nie pasujesz.

O co rozbija się ta młodziutka przyjaźń?

Oczywiście o uchodźców, a dokładnie o to, o czym wiesz od wakacji ubiegłego roku, a co udajesz, że wiesz dopiero od miesiąca. Swoim słowiańskim sprytem, obmyśliłaś, że w tym szowinistycznym męskim świecie polityki, Twoja obecność i uśmiech, będą dla Angie tak wielkim wsparciem, że odpuści Polsce temat uchodźców.

Może nie wiesz, że Angie, jak rasowy polityk, uśmiecha się do wszystkich. Każdego polityka w Unii traktuje jak przyjaciela, brata lub siostrę, nie zapominając, że nie potrzebuje ani przyjaciół, ani braci ani sióstr. Za to ją wielbię, bo ja, mimo tego, że nie jestem politykiem, kieruję się w życiu taką samą zasadą i mogę Cię Beato zapewnić, że jeśli gdzieś w sercu nosiłaś nadzieję na przyjaźń - w znaczeniu przyjaźń, a nie interesy - to srodze się zawiedziesz.

W polityce nie ma przyjaźni. W polityce są tylko sojusze i interesy opłacalne w określonym momencie i z określonymi ludźmi.

A Ty Beato zaczęłaś marzyć i to zaczyna Cię gubić.

Albo uchodźcy przyjadą do Polski, albo Ty stracisz stołek, albo wylecimy z Unii, albo zapłacisz potężną kasę pieniędzmi podatników za to, że marzysz o Swojej Wielkości, a nie wykonujesz zadań, które wynikają z obecności w UE. Jak na stratega, zdolnego eliminować przeciwników politycznych (jak chwaliłaś się w Rzepie), trochę dziwne jest, że wpakowałaś się w zasieki, z których politycznie możesz nie wyjść cało.

Powiem Ci Beato, że oglądałam Twoje dramatyczne wystąpienie w Sejmie... powtarzałaś bez końca, jaka Polska jest bezpieczna, że jest bezpieczna jak nigdy dotąd, bo amerykańska armia stacjonuje, a nawet Niemcy chcą stacjonować – choć to powinno napawać Cię trwogą, bo przy takim skoncentrowaniu wojsk i to daleko od granic Starej Unii, jest to zapowiedź niezłej rzezi w Polsce. Powiedziałaś, że jesteśmy silniejsi jak nigdy dotąd i przywołałaś WOT. Dumna jesteś z młodych ludzi, którzy zgłaszają się do obrony terytorialnej, dumna jesteś z harcerzy i ich zapału, dumna jesteś, że w czasie wojny będziesz mogła wypchnąć ich na front, by zginęli w obronie ojczyzny, a nie uciekali (jak ci uchodźcy) w poszukiwaniu lepszego życia. Bo polską, patriotyczną tradycją jest wkładanie broni dzieciom do rąk, by ginęły za rząd, który na początku wojny zazwyczaj spieprza z kraju.

Ty Beato pękasz z dumy i prawie z łzami wzruszenia powiedziałaś im, że „budują odpowiedzialne pokolenie Polaków i takich Polska chce”.

Nie przyszło Ci do głowy, że w starciu z dronami nie będą mieli szans nic zbudować?

Potem nawiązałaś do Menczesteru. Zrobiłaś to w tak prymitywny sposób, że mnie samą zatkało słuchając Twoich słów. Ja wiem Beato, że masz tylu doradców, że nie musisz nic więcej czytać ani nic więcej wiedzieć oprócz tego, co wiesz, a wiesz niewiele. Wiem, że dzisiaj źródła informacji trzeba dokładnie weryfikować, że trzeba szukać na obcojęzycznych stronach, ze słownikiem w rękach, ale moja droga.. dostajesz tak wielkie pieniądze za stołek Premiera, że Twoim zas.. zakichanym obowiązkiem jest WIEDZIEĆ, a nie bezmyślnie POWTARZAĆ co Ci każą. 

Na chwalenie się takim brakiem elementarnej wiedzy w temacie wydarzeń w Menczesterze i terroryzmu, może pozwolić sobie tylko ten, za kim stoi naprawdę Ciemny Lud. Za Tobą taki stoi więc nie musisz tłumaczyć, że uchodźca na łodzi płynącej do Europy jest kimś innym niż młodzieniec urodzony na Wyspach, będący synem człowieka szkolonego do terroryzmu przez.. służby poddane Miłościwie Panującej Królowej Elżbiety.

Ty Beato możesz mówić do mikrofonu co chcesz, nawet mówić, że masz odwagę pytać w Warszawie „Dokąd zmierzasz Europo”, albo proponować Europie „wstawanie z kolan”, albo możesz oświecić nas wszystkich, że „dzisiaj zagrożenie terrorystyczne jest faktem”, albo możesz pytać „czy chcemy w Unii polityków takich jakich Unia ma czy może silnych..” domyślam się, że ci silni mieliby być tacy jak Ty. 

Możesz nawet powiedzieć, że jeśli ktoś chce przyjąć uchodźców, tzn. idzie rękę w rękę z terrorystami. 

Zaprosiłabym cię do Niemiec, byś powiedziała to młodym ludziom, którzy zaczynają tu nowe życie i tym, którzy im w tym pomagają. Ale nie zaproszę, bo jestem pewna, że i Ty nie odważyłabyś się powtórzyć swoich słów.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @yarc "Pomysł, że zmienił nazwiska ze strachu przed przymusowym wyjazdem, albo "łomotem" jest...
  • Tonicku, w PL nie ma lewicy i jak przyznałeś jest tylko lewactwo. Zaś zadania lewicy przejął...
  • @Augustmocny Ci, którzy dali się ponieść madzinej sensacji, powinni poprosić ją o...

Tematy w dziale Polityka