46 obserwujących
4952 notki
1774k odsłony
480 odsłon

No pozwoliliście nam kraść ? To pożałujecie

Wykop Skomentuj28

Wiele się mówi o zidioceniu niektórych kręgów społeczeństwa, szczególnie tych związanych z pseudoopozycją. Określenie ich postaw mianem zidiocenia jest jak najbardziej uzasadnione, gdyż chodzi tu o klasyczny błąd poznawczy, przy którym ci ludzie trwają z uporem, co wskazuje na dysfunkcje umysłowe.

Ale chyba kwestia ta wychodzi poza typowy błąd poznawczy. W działalności tych ludzi przestały się liczyć merytoryczne kryteria kierujące dążeniami do osiągnięcia celu. Zdają sobie oni sprawę z tego, że celu osiągnąć nie mogą, ale nie zastanawiają się nad przyczyną tej niemożności, która wiąże się z błędem poznawczym i z ich własnymi postawami.

Normalny człowiek potrafi rozliczyć się ze sobą, ci ludzie tego nie potrafią. Nie poptrafią przyjąć do wiadomości faktu, że ich niepowodzenia są wynikiem ich własnych błędów. Winnego niepowodzeń trzeba jednak znależć i winą obarczyć innych. Jedyną motywacją do dalszego bezsensownego działania pozostała złość i działanie na złość innym. To jakaś forma dziwacznego szkodzenia innym, nie tylko ich przeciwnikom politycznym, lecz także ludziom w politykę nie zaangażowanym.

Złość i złośliwość jako wartość naczelna ?

Nie mamy ? To i wy mieć nie będziecie. Taka filozofia życiowa ludzi mentalnie skrzywionych. Resentyment, a ten ma wiele twarzy≥

Wykop Skomentuj28
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo