53 obserwujących
5227 notek
1866k odsłon
  423   0

Jak wywieść umysł na manowce

Umysł, w odróżnieniu od mózgu, który jest produktem biologicznym, jest produktem społecznym. Jego zawartość czyli oprogramowanie, pochodzi z przestrzeni społecznej i zostaje zamontowana na sprzęcie, czyli mózgu, poprzez socjalizację.

Wśród ludzi Zachodu występuje, wywołane przez kulturowo ukształtowany indywidualizm, przecenianie własnej roli wzmagane za przyczyną złudzenia wzrokowego, które naocznie i błędnie przekonuje nas, że jesteśmy bytami osobnymi, co nawet manifestuje się w określeniu "osoba" (osobny). Nasze osobne ciało wzmaga złudzenie, że jesteśmy biologicznym bytem autonomicznym, co jest oczywistą nieprawdą, bo umysł ludzki jest konstruktem społecznym, kulturowym.

A skoro umysł pochodzi z zewnątrz, nie trudno na nim dokonać manipulacji. Skoro jest on kształtowany przez czynniki zewnętrzne, równie dobrze można go zmanipulować i uwieść. Może nastąpić wrogie przejęcie umysłu i wszczepienie mu wirusa. Nie potrzeba tu wcale wszczepiać żadnych chipów, wystarczy wyrafinowany marketing.

W ten sposób możemy wyjaśnić taki fenomen wrogiego przejęcia jakim jest słynne odmrażanie sobie uszu na złość mamie, gdy zawirusowany umysł działa na szkodę właściciela, co jest przypadkiem nagminnie spotykanym np. w Warszawie czy w Gdańsku. Tam jest bowiem duża zawartość pychy w umyśle.

Z punktu widzenia systemu totalitarnego w jaki zamieniła się tzw. demokracja liberalna, polityka tożsamości jest niezwykle systemowo użyteczna. Zajęty i przejęty poszukiwaniem swojej głębokiej, ukrytej i unikatowej tożsamości rzekomo tkwiącej, jak zapewnia ideologia lewacka, gdzieś w przepastnych głębinach jego jestestwa, użytkownik takiej tożsamości nie będzie miał czasu ani ochoty na dociekanie, jak został mu zaaplikowany wirus zmieniający jego mentalność.

A jak do tego dodamy tzw. media społecznościowe i inne platformy cyfrowe, które bazują na algorytmach pogłębiających taki mentalny twist, to się okaże, że nosiciel tego wirusa tak się z nim zżył, że nie pozwoli go sobie usunąć.

Ten wirus wywołuje daleko idące konsekwencje, bo zainfekowany nim użytkownik może stać się typowym janczarem. W ludzkich społecznościach, z natury rzeczy skorych do współpracy występuje zjawisko karania altruistycznego osobników uchylających się od współpracy, tzw. free riders czyli inaczej gapowiczów. Powoduje ono wystąpienie oburzenia moralnego i przeciwdziałanie. W ten oto sposób ofiara manipulacji staje się janczarem w służbie prawdziwych free ridersów.

Tak oto można to zjawisko wykorzystać do manipulacji tym altruizmem i tak się stało w przypadku przemysłu pogardy i pedagogiki wstydu. Propaganda demoliberalna uznała niektóre jednostki czy grupy za gapowiczów czy stojące niżej moralnie i skłoniła innych, tych aspirujących do "lepsiejszości", do występowania przeciwko nim i napuszczania na nich celebrytów i ludzi zaburzonych. Działalność KODu też da się wyjaśnić tym mechanizmem. 

Zastosowano też manipulacje w postaci marketingowego wykorzystania pojęć popkultury takich jak "obciach" i "cool" dla spreparowania wizerunku przeciwnika politycznego celem ośmieszenia go - i w ten sposób powstał w r. 2007 sojusz filistra z buractwem wspierający Platformę.

W ten sposób stworzono propagandowo klasy ludzi wykluczonych jak roszczeniowcy, pracownicy pegeerów, robotnicy dużych państwowych zakładów pracy, obecnie tych pobierających 500+, nieelitarnych Januszów i Grażyn z Podkarpacia, moherów z Radia Maryja i wszelkiej maści innych populistów. A oni, ludzie z samozwańczej elity, wskutek manipulacji na ich umysłach są święcie przekonani i, co więcej, dają temu aktywny wyraz, iż to oni działają, altruistycznie, w interesie wyższym. 

W prawidłowo działającym systemie społecznym pojawiają się, oczywiście, zabezpieczenia przed tego rodzaju manipulacjami w postaci wyrafinowanych podsystemów samokontroli. Cóż z tego, kiedy system demoliberalny te bezpieczniki wymontował i jednostki są bezradne, tak jak widzimy to w przypadku pani Karoliny.

Lubię to! Skomentuj131 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale