zetjot zetjot
290
BLOG

Śmieciowa mentalność

zetjot zetjot Rozmaitości Obserwuj notkę 35

Parę miesięcy temu napisałem tę notkę, po czym włożyłem ją do poczekalni. Może w międzyczasie znajdzie się coś do dodania. No i znalazło się.

Napisałem tekst "Jesteś śmieciem",poświęcony efektom systemu konsumpcjonistycznego:

https://www.salon24.pl/u/zetjot/1236735,jestes-smieciem

a wieczorem przeglądając s24 znalazłem nagłówek "Niemcy zrobili sobie w Polsce darmowy śmietnik. Tony odpadów zalewają nasz kraj".

Muszę zaprotestować. Niemcy zrobili ? Wjechali tu na leopardach, za którymi przyjechały ciężarówki wyładowane śmieciami ?

Chyba było jednak inaczej. Chyba, żeby nawiązać do mojej notki, ktoś tu je sprowadził, ktoś o mentalności smieciowej, bo chyba nie krasnoludki. Trzeba wyjątkowego debila, żeby wpaść na taki pomysł. I do tego tak się składa, że właśnie w Gdańsku, w paru miejscach wykryto takie śmieciowe składowiska, całkowicie nielegalne. Jak już pisałem, to co się dzieje w Gdańsku, ma charakter degrengolady systemowej, która generuje przyzwolenie na tego typu zachowaniaj. Trzeba gdańskich debili przestrzec i przypomnieć im jak to jedemu z twórców państwa teoretycznego montowanego za czasów Platformy, Pawłowi Adamowiczowi, lokalne państewko teoretyczne zwaliło się na łeb, grzebiąc go pod ruinami. Niech to stanowi memento.

A teraz pani Dulkiewicz chodzi po mieście i zarzuca TVP: "To wy zabiliście Pawła Adamowicza ". Czyżby pani Dulkiewicz  przy montowaniu tego państewka teoretycznego nie było ? A teraz usiłuje  wypierać się swojego współudziału i projektować na innych. A żeby było jeszcze śmiesznej i bardziej tragikomicznie to jedną z nowych ulic ta tragiczna ekipa nazwała imieniem Pawła Adamowicza. Takich świętych oni mają.

Na śmieciach można zarobić, nic więc dziwnego, że pojawia się śmieciowa mentalność. Jednym z jej objawów jest śmieciowe jedzenie. Chyba widzieli państwo kapitalną (anty)reklamę społeczną, która pokazuje jak pod fast-food podjeżdżą samochód z całą rodziną i kierowca zamawia spore a niezbyt zdrowe menu, na co recepcjonistka zamienia listę zamówionych potraw na listę wywoływanych przez śmieciowe jedzenie chorób i prosi zamawiającego o potwierdzenie.

Śmieciowemu jedzeniu towarzyszy śmieciowy styl życia, który sprawia, że przez ulice polskich miast przewalają się tłumy spaślaków, szczególnie pań, które z powodu modnych obcisłych strojów, tej wady nie są w stanie ukryć.

Oprócz rzeczonych spaślaków, na ulice od czasu do czasu wylegają manifestanci głoszący śmieciowe idee, od których co wrażliwsze uszy puchną.

W systemie demokratycznym społeczeństwo skladające się z obywateli ma za zadanie bezustanne kontrolowanie stanu państwa i wprowadzanie niezbędnych zmian poprzez działania społeczno-polityczne. Niestety okazuje się, że spoleczeństwo w dużej częśći z zadania tego abdykowało, pod wpływem śmieciowych idei.Jednostki przestaly zajmować się całokształtem życia, pochowały się w swoich bańkach i konsumują resztki i ochłapy, w takich bańkach oferowane.

https://www.salon24.pl/u/zetjot/1276702,oplakane-skutki-partykularyzmu

Upadek systemu jest widoczny gołym okiem, nie zdziwił więć mnie felieton prof. Zybertowicza w tygodniku Sieci zatytułowany "Szmelc, infoszmelc". O tej samej śmieciowej mentalności będącej efektem konsumpcji smieciowych "informacji".

Znalazłem też w międzyczasie informację o tym, że gdzieś, chyba w USA, zwłoki zmarłych traktuje się jak śmieci organiczne i poddaje kompostowaniu.

Czy śmieciowa mentalność może być źródłem rozwoju ?

zetjot
O mnie zetjot

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości