zetjot zetjot
176
BLOG

Czy skłonności homoseksualne uniemożliwiają posługę kapłańską ?

zetjot zetjot Rozmaitości Obserwuj notkę 28

Chciałbym zwrócić uwagę na pewne wady tkwiące w obecnej dyskusji na temat homoseksualizmu księży.

Każdy kij ma dwa końce, a w tej dyskusji pojawia się tylko jeden.

Pytanie jakie rutualnie stawia się w odniesieniu do przypadków homoseksualizmu wśród duchownych brzmi: Czy homoseksualista może być księdzem, czy  skłonności homoseksualne przeszkadzają w posłudze kapłańskiej ?

Proszę zwrócić uwagę na pytanie, którego o dziwo nie zadaje się w odniesieniu do księży nie cierpiących na  tę dewiację: Czy męski popęd seksualny wobec płci przeciwnej nie pozwala księżom pełnić posługi duszpasterskiej ?

Jeżeli popęd seksualny  nie przeszkadza, tak jak nie przeszkadza normalnym księżom, to nie powinien przeszkadzać tym z innymi skłonnościami. Jeżeli normalny kapłani są  w stanie zapanować nad regularnym popędem, to także powinni móc to zrobić ci drudzy. I tu pojawia się wątpliwość.

Wygląda jednak na to, że zaburzenie skłonności seksualnej wywiera bardzo negatywny, rujnujący wpływ na osobowość czlowieka.

O ile wiadomo, to większość przypadków molestowania seksualnego przez duchownych dotyczy chłopców, czyli mammy do czynienia nie tyle z pedofilią co z czystym homoseksualizmem. Ta dysproporcja jest też argumentem za koniecznością zachowania ostrożności wobec homoseksualistów, bo mamy tu dowód na to, że o ile normalny popęd seksualny daje się  kontrolować, to przypadki homoseksualizmu wskazują na to, że popęd zaburzony jest trudniej kontrolować.

Mamy więc do czynienia z brakiem symetrii między popędem normalnym a popędem zaburzonym i z tego trzeba wyciągać praktyczne wnioski.

zetjot
O mnie zetjot

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości