zetjot zetjot
194
BLOG

Okrakiem na barykadzie - parę uwag na temat salonowych symetrystów

zetjot zetjot Blogi Obserwuj temat Obserwuj notkę 7

Symetryści są ignorantami wpędzonymi w kłopoty przez złożoność zjawisk, maski jakie te zjawiska przybierają i złudzenia jakim się poddają..

Podstawowym błędem symetrysty jest ignorowanie natury systemu. System liberalny, zarówno w warstwie ideologiczno-politycznej jak i w warstwie gospodarczej bazuje na emocjach. Przecież konsumpcjonistyczny  marketing bazuje na emocjach. a degenerowanie się liberalizmu prowadzi do przeniesienia tych mechanizmów do pozostałych sfer społecznych, takich jak polityka.

Od lat system liberalny generuje emocje służąće do mobilizacji własnych zwolenników jak i do demobilizacji przeciwników. Przemysł pogardy i pedagogika wstydu są tego najlepszym dowodem.

Osoby nieodporne na emocje tracą racjonalność  i cierpią na zniekształcenia poznawcze. Problem pojawił się w efekcie odrzucenia przez liberalizm kategorii prawdy i brak hamulców, które by ten upadek powstrzymały. W konsekwencji detsrukcji ulegają kolejne sfery relacji społecznych, co generuje nienawiść i ograniczenia wolności.

Symetryści w efekcie dysonansu poznawczego tęskną za świętym spokojem i odcinają się od stron konfliktu. Tymczasem trzeba jednak uznać pewne kryteria, a naczelnym kryterium politycznym jest polska racja stanu i interes narodowy, który nietrudno określić.

zetjot
O mnie zetjot

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura