zetjot zetjot
236
BLOG

Jak rodzi się totalitaryzm

zetjot zetjot Polityka Obserwuj notkę 18

Czy zdajecie sobie państwo sprawę z faktu, że zostaliści wystrychnięci na dudka ?

Nie wierzycie ? No to przyjrzyjmy się wyborom raz jeszcze.

Podzielmy kalendarz wyborczy na trzy okresy:

Stara kadencja, dzień  zero - dzień wyborów oraz nowa kadencja.

Do kampanii  wyborczej w systemie demokratycznym  w roku wyborczym 2023 przystępują partie polityczne, które mają obowiązek publicznie  przedstawić  programy do realizacji w razie wygrania wyborów.

Przyjrzyjmy się jak to wyglądało w r. 2023.

Do wyborów przystąpił PIS z programem kontynuacji i nowych projektów rozwpjowych.

Opozycja składająca się z kilku sił politycznych, zjednoczyła się najpierw jako opozycja totalna a następnie poszła do wyborów w paru blokach, bez deklarowania programu, za to z negatywnym  pseudoprogramem likwidacji dorobku PIS, a to jest pierwsza oznaka tendencji totalitarnej.

No to z czym szła opozycja do wyborów ? Z jednym hasłem zamiast programu. Jak brzmiało to hasło?

"Odsunąć PIS od władzy".

No to teraz wróćmy do kalendarza i przeanalizujmy to hasło. To nie może być hasło wyborcze. PIS można odsunąć od władzy, o ile znajdzie się podstawy prawne, w trakcie starej trwającej kadencji. Jeżeli to hasło ma się odnosić do nowej kadencji, to jest totalitarną bzdurą, bo nowej kadencji jeszcze nie ma i PIS jeszcze w niej nie rządzi, nie ma więć kogo odsunąć od władzy..

O zakończeniu kadencji i rządów nie decyduje hasło wyborcze jakiejś partii politycznej, lecz przepisy konstytucyjne, automatycznie terminujące okres rządów partii dotychczas rzadzącej.

Być może to hasło może oznaczać zamiar by"nie dopuścić PIS do władzy", ale ono także jest niedopuszczalne, bo dopuszczać PIS do władzy mogą tylko przepisy konstytucji oraz wyborcy, a nie polityczni konkurenci.

W systemie demokratycznym nikomu w głowie nie może się pojawić nawet myśl, a co dopiero hasło o "odsunięciu" lub "niedopuszczeniu" kogokolwioek do władzy. A jeżeli się pojawia to jest to znakiem działania totalitarnego.

Idźmy dalej z analizą tych cudów wyborczych.

W systemie demokratycznym wyklucza się monopole i zmowy cenowe niezależnie od tego czy to polityka czy gospodarka. W tym roku mieliśmy do czynienia z wyborczą zmową cenową, ograniczaniem swobody konkurencji małych podmiotów  politycznych albo z odgrywaniem przez nie roli słupów, z czego żaden wariant nie jest legalny,  oraz z działaniem mającym na celu wykluczenie PISu z gry przez stworzenie  monopolu bez programu.

Mieliśmy więc cały szereg mistyfikacji i manipulacji  wyborczych o charakterze jawnie totalitarnym.

A teraz zajrzyjmy do nowej kadencji, Wybory wygrał jednoznacznie według wszelkich kryteriów demokratycznych PIS. Co do reszty głosów są poważne wątpliwości uzasadnione licznymi skargami zgłaszającymi naruszenie procedur. Antypis powinien być wykluczony z racji naruszenia procedur demokratycznych, a rząd powinno sformować PIS. Lub też należy wybory uznać za nieważne.

Przyjrzyjmy się, dla potwierdzenia wyżej postawionych tez, temu co się dzieje Dnia  Pierwszego nowej kadencji. Tak jak wyżej wskazałem, totalitaryści uzurpują sobie prawo do decydowania nie tylko o tym, kogo odsunąć czy kogo nie dopuścić do władzy, ale także o tym, kogo PIS może wskazać jako kandydata na wicemarszałka. 

To jest ewidentne posunięcie totalitarne, bo to nie polityczni, nielegalni konkurenci mogą o tym decydować, o tym decydują wyborcy, którzy głosowali na panią Witek i pana Pęka, całkiem legalnie wybranychi do Sejmu i Senatu. Więc o tym kogo wystawi jako kandydata na jakiekolwiek stanowisko decyduje PIS. Jakakolwiek dyskryminacja ma charakter nielegalny.

Mamy więc oto wszelkie podstawy by uznać wybory za nieważne, a antypis zdelegalizować.

Mieli państwo okazję w tym roku obserwować jak rodzi się totalitaryzm i jak przebiegał totalitarny zamach stanu i musicie odpowiedzieć sobie na pytanie czy optujecie za demokracją czy za totalitaryzmem, a następnie wyciągnąć wnioski praktyczne.

zetjot
O mnie zetjot

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (18)

Inne tematy w dziale Polityka