Blog
Z Francji o Francji, i nie tylko
Tomasz Siemieński
Tomasz Siemieński Dziennikarz. Polska redakcja t
0 obserwujących 292 notki 290877 odsłon
Tomasz Siemieński, 21 marca 2012 r.

Operacja policyjna w Tuluzie - kilka uwag i najnowsze informacje

Na stronie głównej polskiego serwisu web Euronews możecie znaleźć uaktualniane na bieżąco najnowsze wiadomości o sytuacji w Tuluzie, gdzie policja oblega mieszkanie, w którym schronil się domniemany zabójca dzieci, nauczyciela i żołnierzy w południowo-zachodniej Francji.

Zapraszam tu:

pl.euronews.com/

 

Jeśli ten 24-letni człowiek jest samotnym szaleńcem, który - jak powiedział policji - chciał "pomścić palestyńskie dzieci zabite w Strefie Gazy", media będą musiały przeprowadzić dogłębną analizę swoich doniesień z Bliskiego Wschodu. Zbyt często doniesienia te - zarówno we Francji, jak i w innych krajach - zdają się bardzo jednostronne i podkreślają jedynie cierpienia Pelestyńczyków.

Media niestety z własnej i nieprzymuszonej woli wpadają w schematy myślowe "zły - dobry", "okupant - niewinna ofiara". Rzeczywistość jest zawsze znacznie bardziej skomplikowana.

Ale takie uproszczone schematy łatwo uwadzą ludzi o uproszczonej wizji świata. I jeśli niewiedzy, skłonności do upraszczania (a tym samym zakłamywania) rzeczywistości i zwykłej głupocie towarzyszy energia, umiejętności operacyjne i determinacja, skutki są tragiczne. Takie skutki widzieliśmy właśnie w poniedziałek w Tuluzie.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Do niedawna - korespondent Polskiego Radia we Francji. A teraz - zapraszam do polskiego portalu Euronews: http://pl.euronews.com/ i do naszego fejsbuka: http://www.facebook.com/euronewspl

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @ Igor No i nasz wysłannik też zrobił z nim wywiad :) Wygląda na to, że on między...
  • @szpak80 Niestety nie mam dokładnych statystyk, tylko globalne tendencje. No i nie wiem, co...
  • Wszyscy Informuję Państwa również, że nie będę dyskutował z beztreściowymi bluzgaczami...

Tematy w dziale