0 obserwujących
292 notki
292k odsłony
959 odsłon

Operacja policyjna w Tuluzie - kilka uwag i najnowsze informacje

Wykop Skomentuj28

Na stronie głównej polskiego serwisu web Euronews możecie znaleźć uaktualniane na bieżąco najnowsze wiadomości o sytuacji w Tuluzie, gdzie policja oblega mieszkanie, w którym schronil się domniemany zabójca dzieci, nauczyciela i żołnierzy w południowo-zachodniej Francji.

Zapraszam tu:

pl.euronews.com/

 

Jeśli ten 24-letni człowiek jest samotnym szaleńcem, który - jak powiedział policji - chciał "pomścić palestyńskie dzieci zabite w Strefie Gazy", media będą musiały przeprowadzić dogłębną analizę swoich doniesień z Bliskiego Wschodu. Zbyt często doniesienia te - zarówno we Francji, jak i w innych krajach - zdają się bardzo jednostronne i podkreślają jedynie cierpienia Pelestyńczyków.

Media niestety z własnej i nieprzymuszonej woli wpadają w schematy myślowe "zły - dobry", "okupant - niewinna ofiara". Rzeczywistość jest zawsze znacznie bardziej skomplikowana.

Ale takie uproszczone schematy łatwo uwadzą ludzi o uproszczonej wizji świata. I jeśli niewiedzy, skłonności do upraszczania (a tym samym zakłamywania) rzeczywistości i zwykłej głupocie towarzyszy energia, umiejętności operacyjne i determinacja, skutki są tragiczne. Takie skutki widzieliśmy właśnie w poniedziałek w Tuluzie.

Wykop Skomentuj28
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale