0 obserwujących
292 notki
292k odsłony
855 odsłon

Z cyklu „Ciekawy kraj”: Komu bije czcionka?

Wykop Skomentuj20

Osobiście byłem za tym, żeby tego tematu nie robić w Euronews. No bo cóż, zwykła przepychanka na ulicach Katowic, z jednej strony demonstracja ONR-u, ponoć 200 – 300 osób, z drugiej strony Śląski Ruch Antyfaszystowski, chyba jeszcze mniejsza grupa. No i było, jak miało być – krzyki, pałki, latające butelki, walka na pięści, policja, aresztowania, i z głowy. Nic ciekawego w kontekście drającego kryzysami świata. 

Jednak w nocy z soboty na niedzielę temat ten został zrobiony, bo dotarły materiały wideo i niewiele się przez parę godzin działo gdzie indziej. Powstał z tego, i chodził na antenie przez całą niedzielę, króciutki 20-sekundowy materiał. No trudno.
 
Ale w niedzielę przyjrzałem się nieco dokładniej temu materiałowi. I zauważyłem zabawną rzecz. Dzielni chłopcy paradowali na ulicach Katowic z transparentem długim może na 6 – 8 metrów. Na transparencie dyktowane bezinteresownym ludzkim braterstwem hasło: „Śmierć wrogom ojczyzny”.
 
Tylko to słowo „wrogom” było jakoś tak dziwnie napisane – odmienną czcionką, dość zresztą trudną do odczytania. Chodziło niewątpliwie o względy estetyczne, prawda?... Takie twórcze poszukiwania artysty, pasjonującego się pewnie oryginalnymi formami liter.
 
To przypominało jakieś inne pismo. Cyrylica?... raczej nie. Solidaryca?... ani trochę. Alfabet armeński?... no nie. Japoński, chiński, wietnamski?... jeszcze mniej. No to może Braille, z czułej troski o niewidzących przechodniów?... wolne żarty!
 
Komu zatem śmierć, tak subtelnie przez panów demonstrantów zasugerowana?
 
Proszę zajrzeć na naszą stronę i mnie oświecić, bo trudno mi uwierzyć w to, co zobaczyłem:  
 
Wykop Skomentuj20
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale